Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Kaljuveer: alla ma kindlasti ei anna, ma pole allaandja tüüp

Marko Kaljuveer
Marko Kaljuveer Autor/allikas: Siim Semiskar/ERR Sport

Eesti Rahvusringhäälingu juhatuse esimees Margus Allikmaa teatas teisipäeva õhtul, et on otsustanud lõpetada töösuhte sporditoimetuse juhi Marko Kaljuveeriga.

„See on üks vana teema ja hästi pikka sellist ajalugu kandev, aga põhiline põhjus on see, et ma väga tahaksin ja sooviksin, et meie sporditoimetuse koostöö mitmete spordialaliitudega, spordiavalikkusega oleks palju tõhusam, palju parem,” vastas Allikmaa eile „Aktuaalse kaamera” küsimusele, miks ta tahab Kaljuveeri välja vahetada. „Ja ma sooviksin ka seda, et need valikud, milliseid spordialasid üle kanda ja millele rõhku panna, see valik oleks pisut avaram.”

„Ega Allikmaal ei ole mulle midagi väga suurt ette heita, programm on tugev olnud ja ma loodan, et see tugevus jätkub,” sõnas Kaljuveer seepeale ERR-i spordiportaalile. „Kui vaadata tehtud tööle ja meie programmi põhimõtetele, siis sporditoimetuse programmipoliitika on olnud väga selge ja näoga Euroopa ning Eesti vaataja suunas. Oleme näidanud olümpiamänge, jalgpalli tiitlivõistlusi, kergejõustiku tiitlivõistlusi, suusatamise maailmameistrivõistlusi ja neid alasid, kus eestlased on aeg-ajalt tõusujoones ja näitavad ennast maailmale ja Euroopale. Kahtlemata geograafilisuse printsiibilt on ka väga tähtsad alad, näiteks korvpall, mis on läbi aegade olnud Eestile hea ala, see kuulub ka meie näitamise valdkonda. Eks neid asju on veel, mida on näidatud ja tehtud, aga põhiline selgroog ja vundament on ikkagi need alad, mille ümber ehitatakse programm.”

„Mind isiklikult ei huvita üldse ainult tugev spordiprogramm, mind huvitab terve Eesti Rahvusringhäälingu – ETV ja ETV2 – tugev programm. Veame kõik seda ühist vankrit ja ma olen huvitatud töötamast tugevas asutuses, mis läheb rahvale korda. Kui võtta televisioon, siis see on ikkagi sündmustepõhine organisatsioon – laulupidu, eurovisioon, suured tiitlivõistlused spordi, presidendi vastuvõtt. Need on kõik saated, mida teeme suurema hea meelega ja mõnuga,” jätkas Kaljuveer. „Kui nüüd ausalt öelda, siis kõikidele nendele saadetele, mida nimetasin, on Margus Allikmaa ka vastu olnud. Kord on kallis ja kord ei sobi kokku kontseptsiooniga. Aga me ei saa vaadata oma strateegiliste alade lõikes selles suunas, kellele see poliitikutest või sõpradest meeldib ja kellele ei meeldi. Tegelikult on selgelt teada, mida vaataja tahab, sest eelkõige peab kõnetama vaatajat. Kui selle oled leidnud, tuleb hoida sirget selga. Arvan, et seda ma olengi teinud. Alati pole see kerge olnud, aga üldjoontes olen üritanud seda teha.”

Seoses Allikmaa sooviga Kaljuveeriga töösuhe lõpetada esitas ERR-i juhatuse liige Hanno Tomberg eile ringhäälingunõukogule tagasiastumisavalduse ning nõukogu rahuldas tema avalduse alates 1. juunist.

„Müts maha Hanno Tombergi ees, kellega meil on ühised põhimõtted. Arvan, et meie töö ei ole lõppenud ERR-is, vähemalt ei peaks olema lõppenud, sest meil jäi töö pooleli praegu. Arvan, et me tahame mõlemad tugevat organisatsiooni ja programmi. Mina olin valmis ka Allikmaaga koostööd tegema, aga tema ei olnud valmis minuga koostööd tegema,” nentis Kaljuveer. „Samas on mulle väga tähtsad suhted inimeste ja alaliitude vahel, suhted Eesti olümpiakomiteega, aga kindlasti ei ole nii, et EOK saab meile öelda, mida näitame või millist ala me valime, sest ERR-i programmipoliitika põhiülesanne on hoopis midagi muud – teha tugevat konkurentsivõimelist programmi. EOK ülesanne on arendada Eestis mitmekülgset sporti, tegeleda Eesti spordi praeguste valupunktidega: lahendada palkade ja stipendiumite küsimus, tuua Eesti sporti raha juurde. Need on valupunktid. Aga see ei tohiks olla küsimus, kuidas allutada avalik-õiguslikku meediat EOK-le. Selle vastu olen ma igal juhul, see on meediavabaduse küsimus.”

Kaljuveer lisas, et ei oska edasise kohta praegu veel midagi öelda. „Alla ma kindlasti ei anna, ma pole allaandja tüüp, olen koostöövalmis tüüp,” lausus ta. „Vaatame, mis elu toob. Kindlasti pole ma alla andnud ja kindlasti nii minu kui Hanno töö on korda läinud kolleegidele, kes suudavad asjast aru saada. Täna oleme meie kahekesi, homme võib-olla meie hulgast keegi järgmine. Peame üksteist sellises olukorras aitama.”

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: