Marko Albert võitis Uus-Meremaa Ironmani ({{commentsTotal}})

Marko Albert
Marko Albert Autor/allikas: Delly Carr/ironman.com

Uus-Meremaal toimunud täispika triatloni võitis eestlane Marko Albert, kellest sai esimene Euroopast pärit Uus-Meremaa Ironmani võitja 14 aasta jooksul. Albertile oli see karjääri esimeseks täispika triatloni võiduks.

Alberti lõpuaeg oli 8.17.33 ning eestlane edestas uusmeremaalast Cameron Browni nelja minuti ja 22 sekundiga. Kolmanda koha sai teine uusmeremaalane Terenzo Bozzone.

3,86 km pikkuse ujumisdistantsi ajaga 46.10 lõpetanud Albert väljus veest esimesena. 180 km pikkuse rattadistantsi läbis eestlane ajaga 4.36.42, mis oli tippude hulgas samuti parimaks ajaks. 42 km pikkuse jooksumaratoni ajaks sai Albert 2.50,05, mis oli võistlejate hulgas teine tulemus.

Alberti võiduaeg oli Uus-Meremaa Ironmani kõigi aegade teine tulemus.

"See oli mu esimene Ironmani võit, seega on see väga eriline," kommenteeris Albert võistluste kodulehe vahendusel.

Naistest võitis kolmandat aastat järjest ameeriklanna Meredith Kessler, kes läbis distantsi ajaga 9.08.45.

Toimetaja: Siim Semiskar