Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

ROK-i president kritiseeris riigijuhte

Thomas Bach
Thomas Bach Autor/allikas: AFP/Scanpix

Rahvusvahelise olümpiakommitee president Thomas Bach süüdistas riigijuhte Sotši olümpiamängude ärakasutamises poliitiliste eemärkide nimel.

ROK-i 126. istungjärgu avakõnes Bach ühtegi nime ei maininud, kuid võis jääda mulje, et tema kõne oli suunatud Ameerika Ühendriikide president Barack Obamale ja mitmetele Euroopa riigipeadele, kes on otsustanud olümpiamänge boikoteerida.

“Me oleme tänulikud neile, kes austavad seda, et sporti saab kasutada vaid uuenduste ja rahu tagamiseks. Sporti ei tohi kasutada poliitilise sõjatandrina, kus kogutakse punkte nii sise- kui välispoliitilistes küsimustes,” vahendas Vikerraadio Bachi sõnu. "Neile maailma liidritele, kes niiviisi arvavad, me ütleme: palun tehke selgeks, millised on meie kohustused ja millised on teie kohustused. Soovin Teile julgust erimeelsused lahendada rahuliku poliitilise dialoogiga, mitte kasutades ära sportlasi. Ühtlasi on see ka minu veendumuseks, et selline suhtlus jääks poliitikas pikemaajaliselt kestma. Inimestel on hea arusaam, mida tähendab pealiskaudne žest olümpiamängude osas, mis ei tooda mitte mingit kasu peale rahvusvahelisemeedia tähelepanu. Erinevatel juhtudel olime tunnistajaiks, kuidas mõnede poliitikute osavõtt võitluses ülla eesmärgi nimel päädis olümpiamängude kutse tagasilükkamisega avalikuse ees.”

Bach tunnistas ka, et kui Sotši olümpialinnaks valiti, siis tekkis palju skeptitsismi nii ROK-is endas kui ka väljaspool. Kuid nüüd, seitse aastat hiljem on näha, et Sotši ja Venemaa on asjaga hakkama saanud.

Lisaks sai avakõnes sõna ka Venemaa president Vladimir Putin, kes tänas ROKi, et nad mängud Mustamere kuurorti tõid. “Meil oli olemas vaid 10 kuni 15 protsenti vajalikust taristust, kuid Te uskusite meisse ja uskusite venelase iseloomu, mis on võimeline ületama kõiki raskusi,” ütles president Putin ROKi 126. istungjärgu avakõnes.

Olümpiamängude alguseni Sotšis on jäänud veel kaks päeva.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: