Eesti Laskurliit kuulutas välja aasta parimad sportlased ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Anžela Voronova
Anžela Voronova Autor/allikas: ETV

Selle aasta laskmise Euroopa meistrivõistlustelt võideti kokku viis medalit, millega oli Eesti Laskurliit üheks edukamaks alaliiduks Eestis. 2013. aasta EM-il saavutati medaliarvestuses 8. koht.

“Tõepoolest, see aasta oli meie sportlastele väga edukas,” ütles Laskurliidu president kaitseväe juhataja Riho Terras. “ Meie hulgas on juba pikka aega tipptasemel võistlejad nagu Anžela Voronova, kes võitis Euroopa meistritiitli. Mulle aga valmistab eriliselt rõõmu noorte ja perspektiivikate noorlaskurite pealekasv. Peeter Oleski Euroopa juunioride meistri medal räägib selget keelt.”
 
Eesti Laskurliidu 2013. aasta parimateks laskuriteks tunnistati:
 
Parim naine - Euroopa meister Anžela Voronova
Parim mees - Euroopa meistrivõistlustel 14. koha saavutanud Andres Kull
Parim noormees - Euroopa juunioride meister Peeter Olesk
Parim neiu - Euroopa juunioride meistrivõistlustel 6. koha saanud Julia Soboleva
Parimad noorlaskurid - Reino Velleste ja Anette Caroline Kõre
 
Pidulikul koosviibimisel andis parimate laskurite auhinnad üle Eesti Laskurliidu president Riho Terras, kes oma kõnes ütles, et tunneb uhkust meie laskurite üle, kes on endiselt maailma tipptasemel. “Nagu ma ametisse astudes ütlesin, et meie eesmärk on olümpiamedal, siis täna saan vaid seda korrata ja eesmärgi saavutamine on möödunud aastale järele vaadates täiesti võimalik.”
 
Kolmekordne Euroopa juunioride meistrivõistluste medalivõitja Peeter Olesk jäi aastaga rahule:"Eesmärgid said täidetud, juunioride vanuseklassi viimane aasta tõi lõpuks ka tiitlivõistluste kulla. Edasine peamine eesmärk on edukas esinemine olümpiamängudel 2016".
 
Lisaks kõrgetele sportlikele saavutustele andis Euroopa Laskespordi Konföderatsioon käesoleval aastal Eesti Laskurliidule õiguse korraldada 2016.aastal Euroopa juunioride meistrivõistlused. Võistlused toimuvad 2016. aasta juunis Kaitseliidu Männiku lasketiirus.
 
Euroopa meistrivõistluste korraldamine annab olulise tõuke laskespordi arengusse, sest Euroopa meistrivõistluste läbiviimine eeldab Männiku lasketiiru renoveerimist kaasaegsetele nõuetele vastavaks ning tänu sellele saab Männiku lasketiirust üks modernsemaid lasketiire Põhja-Euroopas.

Toimetaja: Siim Semiskar

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: