Lennusadamas jagati maailma sõudmisauhindu

Foto: ETV

Maailma Sõudeliit autasustas reede hilisõhtul Tallinnas hooaja edukamaid. Aasta meeste paatkonnaks valiti Uus-Meremaa roolijata kahene Eric Murray ja Hamish Bond ning naiste seas austraallanna Kim Crow.

Kogu traditsioonilise aastalõpuürituse kulminatsiooniks oli kahtlemata auhindade jagamine Tallinna Lennusadamas. Paraku ei saanud ei naiste ega meeste paatkondade aasta parimad treeningute tõttu maakera kuklapoolelt Eestisse tulla.

Nii 2009. aastast ehk 16 järjestikuse võiduga maailma sõudeajaloos uue tähiseni jõudnud Eric Murray ja Hamish Bond kui ka tänavu naiste ühepaadil täielikult valitsenud Kim Crow saatsid oma tervitused ja tänusõnad kodunt teele.

Aasta parimaks treeneriks hinnati Norra koondise juht - nii meeste paariskahese kui kergekaalu paariskahese maailmameistritiitlile tüürinud rootslane Johan Flodin. Külalised jäid esmakordselt Eestis peetud aastalõpuüritusega igatahes ülimalt rahule.

"Olen Eesti suur fänn - esimest korda tulin siia 1993. aastal. Olen Jüri Jaansoni karjääri jälginud väga tähelepanelikult," lausus maailma katusorganisatsiooni tegevjuht Matt Smith. "See, mida ta saavutas, on sellise väikese riigi jaoks fantastiline edu! Mis uude rajatavasse sõudekanalisse puutub, siis on see suurepärane ja ootame, et saaks seda näha ja loodetavasti peetakse seal peagi ka regatte."

Ja meiegi poolt vaadates - veel ühe kandi pealt oleme maailma sõudekaardile märgi maha pannud.

"See selja taga seinal olev logo - World Rowing - oluline on, et siin toimus üks üritus, kus need sõnad on peal. Kas seal edasi on championship või U-23 või junior, see ei oma tähtsust," sõnas Eesti Sõudeliidu peasekretär Robert Väli. "Oluline on see: World Rowing, Tallinn, Estonia. Ja see on meie esimene samm nende järgmiste sammude ees. Selleks, et siia ükskord ühed tiitlivõistlused saada. Me teeme ära selle!"

Toimetaja: Siim Boikov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: