Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Korvpalli EM-i telepildi C-alagrupist toob vaatajani eestlastest meeskond

Marek Miil (alumises reas paremalt teine) oma meeskonnaga korvpalli EM-il Alytuses: esireas (vaskult) EVS operaator Fred Podnek, insener Marko Levo, režissöör Marek Miil, insener Leho Kägu; tagareas (vasakult) SNG (satelliidibuss) operaator Leho Liivamäe,
Marek Miil (alumises reas paremalt teine) oma meeskonnaga korvpalli EM-il Alytuses: esireas (vaskult) EVS operaator Fred Podnek, insener Marko Levo, režissöör Marek Miil, insener Leho Kägu; tagareas (vasakult) SNG (satelliidibuss) operaator Leho Liivamäe, Autor/allikas: Siim Semiskar/ERR SPORT

Kuigi Eesti korvpallikoondis korvpalli EM-il tänavu ei osale, siis on eestlaste kätt Leedus toimuval suurturniiril tunda telepildis, kui Alytuses mängitava C-alagrupi pildi toodab Eesti meeskond eesotsas režissöör Marek Miiliga.

"Ega siin Baltimaades ülekandejaamu ja inimesi väga palju pole ning seega Levira üks pealikest võttis Eestist mõlemad ülekandejaamad, Levira oma ja Irise, ning helistas mulle ja pakkus tööd," rääkis Miil, kuidas ta EM-ile tööle sattus. Kui "jah" sõna oli antud, siis paluti eestlasel koostada oma meeskond ning ettevalmistused võisid alata.

Peamiselt ETV-s populaarset "Pealtnägija" saadet tegev Miil juhib Levira ülekandebussist kuute mehitatud kaamerat, kahte mehitamata kaamerat kummagi korvi taga ning ühte mehitamata iluplaanide kaamerat.

"Režissööritöö esimene osa algab varem, kui tuled kohale ja vaatad kaamerapositsioonid üle ja jälgid, et valgus oleks korralik. Teine osa tööst on kodune ettevalmistus, kus mõtled välja, mida milline kaamera võtab - treenerit, kohtunikke, tiimi, kes ründas jne," selgitas Miil oma töö telgitaguseid.

Kui kõik eeltöö tehtud, siis jääb Miilil ülekande ajal puldis jälgida, milline kaamera eetrisse lasta ning vastavalt assistendile käsud anda.

Kõige esimese asjana tuli aga eestlasel selgeks teha kuue võistkonna mängijad, kes kindlasti telepildist puududa ei tohi. Seepärast võttis Miil C-alagrupi võistkondade nimekirjad ning läks nendega ETV spordiuudiste toimetusse Helar Osila jutule, kelle abiga tehti tähtsamate mängumeeste nimed selgeks ning nende pildid prinditi välja ning jagati operaatoritele.

Jooksvalt on nüüd Miilil vaja ennast kursis hoida, kes tänavusel turniiril on silma paistnud. "Iga mängu jaoks on mul vaja leida need võtmemängijad, kes on kõige rohkem punkte visanud või lauapalle võtnud," sõnas režissöör.

Miili ning tema meeskonna jaoks saab korvpalli EM läbi koos alagrupimängude lõpuga Alytuses, kuid mõlemad Eestist pärit ülekandejaamad liiguvad edasi Kaunasesse ja Vilniusesse, kus mängudega jätkatakse.

ERR-i ülekandejaam Iris on hetkel töös A-alagrupi juures Panevežyses ning sealset leedulastest koosnevat operaatoritemeeskonda juhib EM-i lätlasest pearežissöör.

Küsimuse peale, kellele korvpallihuviline Miil EM-il ise pöialt hoiab, vastas eestlane, et ta väga loodab, et kodupubliku ees mängival Leedul õnnestuks turniir võita.

Fotol: esireas (vaskult) EVS operaator Fred Podnek, insener Marko Levo, režissöör Marek Miil, insener Leho Kägu; tagareas (vasakult) SNG (satelliidibuss) operaator Leho Liivamäe, operaatorid Ergo Treier, Tauno Sirel, Peeter Tungal, assistent Susan Miil, EVS operaator Toomas Vann, operaatorid Indrek Šeiko, Mustafa Celik, Teet Konksi, Margus Malm, insener Tõnis Krünberg, tehnikud Sander Lang ja Siim Vardja.

Toimetaja: Siim Semiskar

Allikas: ERR SPORT

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: