Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Sõber: siin teistel meestel king pigistab; Ruut: asju on valesti formuleeritud

Andres Sõber, Indrek Ruut
Andres Sõber, Indrek Ruut Autor/allikas: Siim Semiskar/ERR SPORT

Kolmapäevane Eesti Päevaleht kirjutas, kuidas korvpalliliidu juhatus sai U-20 koondise liikmetelt kirja, et treener Andres Sõber alandas neid. Avalikkuse jaoks varjatuks jäänud vastuolusid toob esile eile Eesti korvpalliliidu juhatusele adresseeritud kiri, milles seisab, et mängijaid „häiris peatreeneri mõnitav, alandav ja ebatsensuurne keelekasutus".

Sõber ise leiab, et poisse on antud juhul kasutatud vaid etturitena. "Need pedejutud ei pea üldse paikagi. Ei ole olnudki seda. Ma arvan, et rohkem on olnud see teiste jõudude tegemine, et poisse on pandud sellisesse olukorda," kommenteeris Sõber, kes on ühtlasi Rakvere Tarva peatreener, intervjuus Vikerraadiole.

"Kavatsen kindlasti nende poistega veel rääkida, sest Sander Saare, kes mul Tarvas mängib, oli kaks suve minuga kaasas. Tänagi küsisin ja tema küll ei tea, et oleksin selliseid väljendeid kasutanud."

Sõber tõi välja, et toimetas poistega samamoodi ka eelneval suvel, aga siis selliseid probleeme ei täheldatud. "Mul ei ole kunagi olnud probleeme mängijatega. Vastupidiselt nende treeneritega, kes teevad asju nõksa teistmoodi kui mina ja siis tekivad konfliktsituatsioonid. Poistele pole mul midagi ette heita, nemad tegid asja väga südamega, kuidas oskasid ja jaksasid."

"Ma võib-olla tõesti vahel oma nalju teen vähe ägedamas kastmes, aga nagu vanad head sõbrad Müürsepad ja Veidemanid... noh, loe, nemad ju teavad mind päris hästi. Siin rohkem teistel meestel king pigistab, nii (Indrek) Ruut kui (Heino) Enden, kes nüüd võimendavad neid asju."

Rapla korvpallimeeskonna peatreener Indrek Ruut kolmapäeval lahvatanud sõimuskandaali teemal Vikerraadioga väga pikalt rääkida ei soovinud, kuid sõnas, et asja on meedias veidi valesti esitatud.

"Mina ei ole ühegi poisi käest midagi küsinud, minule ei ole ükski poiss midagi rääkinud. Need asjad tulid teistkaudu välja, need asjad on juba oluliselt kõrgemates instantsides. Poisid olid lihtsalt fakti ees, kas need asjad toimusid või ei toimunud," sõnas Ruut, kelle mitmed hoolealused kuulusid suvisesse U-20 koondisse.

"Siin on võib-olla asja natuke valesti formuleeritud. Ei ole seda, et (Rait-Riivo) Laane ja (Martin) Paasoja kukkusid nutma, et ai-ai-ai, treener tegi paha neile," jätkas Ruut. "Poisid ei ole ise läinud kuskile kituma, lihtsalt kinnitasid neid fakte, et sellised asjad on toimunud, selliseid asju on räägitud, niimoodi valmistuti mängudeks.

"Nemad ei ole kuskil käinud nutmas ega kuskil palunud, et pange see lehte või pange see ajakirjandusse või midagi iganes. Minu asi pole siin kedagi hukka mõista või kedagi laita. Mul on oma seisukoht, aga otsuseid peavad tegema ikkagi teised inimesed."

Toimetaja: Siim Boikov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: