Jalgpallurite kokaiiniäri kaks osalist said karistused ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Oliver Konsa
Oliver Konsa Autor/allikas: Siim Semiskar/ERR SPORT

Eesti jalgpalliringkonda raputanud kokaiiniäri süüasjas said täna karistuse kaks süüdistatavat, ülejäänute osas algab protsess järgmisel reedel.

Kohus mõistis Peeter Kallasele (41) nelja aasta ja kahe kuu pikkuse vangistuse ning Peeter Truusile (37) kaheaastase vangistuse, millest loeti kantuks tema juba vahi all oldud viis kuud ja 26 päeva ning mõistis talle karistuse ülejäänud osa ehk üks aasta, kuus kuud ja neli päeva tingimisi kaheaastase katseajaga, kirjutab ERR-i uudisteportaal.

Kohus konfiskeeris Kallaselt läbiotsimisel leitud 2120 eurot, samuti kuldehted 3864 euro väärtuses ning Truusilt 1530 eurot. Ühtlasi tuleb Kallasel tasuda menetluskulusid üle 5000 euro ja Truusil üle 1500 euro.

Kohus lahendas Kallase ja Truusi süüasja kokkuleppega, mille nad sõlmisid riigiprokurör Andres Ülvistega.

Eelmiste kaassüüdistatavate ehk Eesti jalgpallikoondise ja Nõmme Kalju endise mängija Oliver Konsa (28), Nõmme Kalju amatööride meeskonnas mänginud Norman Kägo (26) ning narkokuritegude eest korduvalt vangis istunud Tauno Laasme (38) (varasema perenimega Veri) süüasja arutamine toimub üldmenetluses, kuna nad ei nõustunud karistusleppe sõlmimisega.  

Riigiprokuratuuri süüdistuse järgi käitlesid Laasme ja Konsa 2012. aasta novembris Tallinnas ja Harjumaal korduvalt suures koguses kokaiini.

Süüdistuse kohaselt omandas Laasme oma tuttavalt Kallaselt vähemalt 20 grammi kokaiini, olles tegevuse eelnevalt kooskõlastanud Konsaga.

Veidi hiljem andis Laasme tellitud aine edasi oma tuttavale Truusile. Suurema osa omandatud kokaiinist viis Laasme seejärel vastavalt kokkuleppele Konsaga hoiule viimase elukohta, kusjuures kaks pakendatud müügikogust jättis enda autosse.

Süüdistuse kohaselt andis Laasme ühe kaasa võetud kokaiinipakendi samal õhtul vahetult Konsa kätte, et viimane toimetaks selle ostjani. Teise Laasmel kaasas olnud kokaiinikoguse võtsid politseinikud läbiotsimisel ära tema enda autost.

Laasmet ja Konsat süüdistatakse ka selles, et nad omandasid Kallaselt vähemalt 200 grammi kokaiini, toimetasid selle Konsa elukohta, kus kaalusid ja pakendasid aine tellimustele vastavateks müügikogusteks ning andsid osa sellest edasi Kägole, kes temale esitatud süüdistusest nähtuvalt müüs suurema osa saadud narkootilisest ainest seejärel Tallinnas edasi mitmetele inimestele.

Kägo süüdistatakse veel suures koguses narkoaine ehk kokku vähemalt 35 grammi kokaiini omandamises ning ühe grammi kaupa edasimüümises kahele inimesele pikema aja vältel.

Lisaks süüdistab riigiprokuratuur Kägo selles, et ta kohtumääruse alusel vahistatuna põgenes konvoeerimise käigus Tallinnas.

Kokaiini hankinud Kallas sai süüdistuse suures koguses narkootilise aine korduvas ebaseaduslikus omandamises, valdamises, veos ja edasiandmises. Truus, kellele Laasme süüdistuse kohaselt kokaiini edasi müüs, sai süüdistuse suures koguses narkootilise aine ebaseaduslikus omandamises ja valdamises.

Kriminaalmenetluse käigus on tuvastatud teadmata päritoluga tulusid süüdistatavatel kokku üle 164 000 euro, mille puhul on alust eeldada, et raha on saadud kuritegude toimepanemise tulemusena ja  käsitletav seega kriminaaltuluna.

Kohtumäärustega on konfiskeerimise tagamiseks arestitud vara enam kui 230 000 euro väärtuses, sealhulgas sularaha, kuldehteid, helitehnikat ja üks kinnistu.

Kriminaalasja uuris keskkriminaalpolitsei ning uurimist juhtis riigiprokuratuur. 

Toimetaja: Siim Semiskar

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: