Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Eesti sihib orienteerumise MM-i korraldusõigust

Orienteerumine
Orienteerumine Autor/allikas: ERR

Eesti Orienteerumisliit taotleb 2017. aasta orienteerumise maailmameistrivõistluste korraldusõigust.

9. septembril toimunud koosolekul otsustas Eesti Orienteerumisliidu (EOL) juhatus taotleda Rahvusvaheliselt Orienteerumisföderatsioonilt (IOF) 2017. aasta orienteerumisjooksu maailmameistrivõistluste korraldusõigust.

Augusti keskel külastas EOLi palvel Eestit IOFi spordidirektor Björn Persson, et saada esialgne hinnang potentsiaalsetele võistlusmaastikele, areenidele ning keskusele Lõuna-Eestis. IOFi spordidirektori hindas maastikke, esialgset võistluste kontseptsiooni ja korraldajate kogemust ning valmisolekut maailmameistrivõistluste korraldamiseks kõrgelt.

Septembri lõpus IOFi saadetavast taotlusest leiab viie medaliala jaoks võimalikke võistlusmaastikke viiest erinevast lõuna-Eesti maakonnast. Peakorraldajaks on EOL koostöös Võru-, Põlva- ja Tartumaa klubidega.

Eesti Orienteerumisliidu juhatuse esimehe Sixten Silla hinnangul on aeg maailmameistrivõistluste korraldamiseks küps. "EOL näitas äsja Rakveres edukalt läbi viidud rattaorienteerumise MM-võistlustega taas kord, et Eesti orienteerumiskogukond on korraldajana nõutaval tasemel. Samuti on kodutanumal toimuvat MM-ist aastaid unistanud nii sportlased kui ka orienteerumise eestvedajad. Lootused korraldusõiguse saamiseks on meil kõrged, kuna varasemalt pole Baltimaades orienteerumisjooksu maailmameistrivõistlusi peetud," ütles Sild alaliidu pressiteate vahendusel.

EOL on juba saanud korraldusõiguse 2016. aasta veteranide MM-ile keskusega Tallinnas. Kahe järjestikkuse suurvõistluse - ligi 4000 osalejaga veteranide MM-i ja umbes 50 riigi koondiste osavõtul toimuvate maailmameistrivõistluste korraldamine esitab EOL-ile suure väljakutse, kuid teisalt annab võimaluse orienteerumise profiili tõstmiseks ja kandepinna laiendamiseks.

2017. aasta MM-võistluste korraldaja valitakse IOF-i nõukogu poolt tänavu oktoobris.

Toimetaja: Siim Boikov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: