Teinegi kuld! Julia Beljajeva tuli 21-aastaselt maailmameistriks ({{commentsTotal}})

{{1375966800000 | amCalendar}}
Julia Beljajeva
Julia Beljajeva Autor/allikas: FIE

Eesti võitis Budapestis toimuval vehklemise MM-il veel teisegi kuldmedali, kui naiste epee individuaalturniiri finaalis alistas Julia Beljajeva venelanna Anna Sivkova 15:14.

Beljajeva läks avaperioodil juhtima 3:1, aga periood lõppes 5:5 viigiga. Järgmise kolme minutiga suutis Beljajeva saada kahetorkelise edu 11:9, aga viimasel perioodil viigistas Sivkova 13:13. Järgnevalt tegi Beljajeva aga torke ja topelttorge kindlustas 21-aastasele Eesti esindajale maailmameistrivõistluste kuldmedali.

Poolfinaalis võitis ta 14:13 ungarlanna Emese Szaszi. Tasavägise matši avaperioodi võitis Beljajeva 5:4, jäi teise järel taha 8:9 ja esimest korda nähti kahetorkelist edu kolmandal perioodil, kui Beljajeva pääses juhtima 13:11. Siiski ei suutnud ta seda säilitada ja seisult 13:13 hakati vehklema otsustava torke peale, mille sooritas Beljajeva.

Veerandfinaalis alistas Beljajeva esimese asetusega rumeenlanna Anna Maria Branza 15:14. Beljajeva suutis matši 40 sekundit enne lõppu viigistada 13:13 ja läks ka ette 14:13, kuid viis sekundit hiljem tegi rumeenlanna 14:14. Lisaajal jõudis esimesena torkeni Eesti koondislane.

Kaheksandikfinaalis sai Beljajeva jagu itaallannast Rossella Fiamingost 15:11.

Kõik teised eestlannad kaotasid kaheksandikfinaalis: Erika Kirpu jäi alla venelannale Jana Zverevale 11:15, Irina Embrich ungarlannale Emese Szaszile 10:15 ja Kristina Kuusk itaallannale Mara Navarriale 12:15.

Enne 1/8-finaale:

Julia Beljajeva (41. asetus) alistas avamatšis 15:3 Taivani vehkleja Chialing Changi (24.) ja seejärel šveitslanna Tiffany Geroudet' (9.) 14:12.

Erika Kirpu (37.) oli 15:8 parem poolatarist Malgorzata Strokast (28.) ja viienda paigutusega tuneeslannast Sarra Besbesist 15:9.

Irina Embrich (13.) sai 15:13 jagu ukrainlanna Ksenija Panteljejevast (52. asetus) ning ameeriklanna Kelley Hurley'st (45.) 15:12.

Kristina Kuusk (55.) alistas tasavägises heitluses lõuna-korealanna Injeong Choi (10. ) 15:14 ja seejärel veidi kindlamalt rootslanna Kinka Barvestadi (42.) 15:7.

Toimetaja: Siim Boikov, Maarja Värv