Nikolai Novosjolov tuli Budapestis maailmameistriks! ({{commentsTotal}})

{{1375948140000 | amCalendar}}
Nikolai Novosjolov
Nikolai Novosjolov Autor/allikas: FIE

Nikolai Novosjolov krooniti Budapestis teist korda meeste epee maailmameistriks, kui ta alistas finaalis olümpiavõitja Ruben Limardo Gasconi ootamatult kindlalt 15:7.

Novosjolov alustas matši hiilgavalt, kui läks juhtima 6:0 ja võitis avaperioodi 6:2. Lähemale kui neli punkti ei lubanud eestlane vastast ka teisel perioodil, juhtides 10:3 ja enne viimast perioodi 13:5.

Otsustatel minutitel ei lasknud Novosjolov mäekõrgust ülekaalu käest ning vormistas oma elu teise individuaalse MM-tiitli numbritega 15:7.

Poolfinaalis alistas ta venelase Pavel Suhhovi 15:14. Novosjolov alustas hästi, pääses juhtima 2:0 ja 4:1 ning võitis avaperioodi 4:2. Teisel perioodil oli eestlase edu üks kuni kolm torget ja viimast perioodi alustati Novosjolovi juhtimisel 10:8.

Eesti esindaja juhtis 13:11, kuid siis õnnestus Suhhovil teha kolm torget järjest. Raskesse seisu jäänud Novosjolov päästis aga matši kahe torkega ning jõudis teist korda elus MM-finaali.

Novosjolov alistas esimeses matšis Tšiili esindaja Rolf Nickeli tulemusega 15:8. Teises matšis vehkles Novosjolov tulemusega 15:8 üle sakslase Norman Ackermanni. Kolmanda vastasena langes Novosjolovi teel tulemusega 15:11 itaallane Enrico Garozzo. Veerandfinaalis alistas Novosjolov 15:13 kasahhi Dmitri Aleksanini.

Sten Priinits pidi avaringis tulemusega 7:15 alla vanduma Korea esindajale Sang Min Kimile ja langes konkurentsist.

Toimetaja: Siim Boikov, Siim Semiskar