Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Kestvusratsutamise Põhjamaade meistritiitel läks Norrasse

Täna peeti Haanjamaa radadel Kurgjärvel rahvusvahelise tasemega võistlus kestvusratsutamises, kus 120 km pikkusel põhidistantsil selgitati välja tänavune Põhja-ja Baltimaade meister. Tiitli nimel käis kuni viimaste kilomeetriteni tihe rebimine viie võistleja vahel, kellest kaks olid norralased kaks rootslased ja meie kestvusratsutamise paremikku kuuluv Kairit Kalbre hobusel Baltimor. Tänavuseks meistriks krooniti siiski norralane Ellen Suhr hobusel Shah Nahim.

Teise koha saavutas Olaug Espeli Carstensen hobusel Farwa, kolmas ja neljas koht kuulusid rootslastele Maria Hagman-Eriksson ja Jan Gutubakken. Kairit Kalbre ja Baltimor saavutasid eestlastest parimana kokkuvõttes viienda koha.

Täna staris 120 km distantsile 25 võistluspaari. Kokku osales erinevatel distantsidel 45 sportlast üheksast riigist.

Juunioride arvestuses toiminud 80 km distantsil saavutas esikoha norralane Rita Holen Eiesland. Parima eestlasena lõpetas kolmandana juunior Helina Kalev hobusel Suzuki.

Nii kõrge tasemega toimus Eestis esmakordselt. Stardis oli ka hetkel maailma esinumber Fatma Jassem Al Marri Araabia Ühendemiraatidest.

Kurgjärvel oli tänavune võistlus järjekorras juba üheksas, viimased neli aastat on see olnud rahvusvahelisel tasemel.

Kestvusratsutamine on hobuse kiirus- ja vastupidavusvõistlus, kus pannakse proovile hobuse ja ratsaniku oskus läbida kuni 160 km pikkuseid distantse erinevatel maastikel. Hobuse tervislikku seisundit kontrollivad tunnustatud loomaarstid kogu võistluse vältel.

Iga-aastase võistluse suursponsor on juba neljandat korda Ali Mohamed Al Muhairi Araabia Ühendemiraatidest.

Toimetaja: Ivo Dobkevitsch