Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Timo Sild: oli puhas jooksuvõistlus

Foto: ETV

Haanjamaal Kuural peetud Balti meistrivõistlustel orienteerumises sai Timo Sild eile väärt võidu tavarajal. Täna lõpetas Eesti meeskond teatejooksu kolmandana - Leedu ja Läti järel.

Eesti esindusmeeskond tänasel teatevõistlusel startis järjekorras - Peeter Pihl, Lauri Sild ja Timo Sild. Esimese ringi vahetusehetkel juhtis Eesti mees mõne sekundiga, teises ringis jäi Lauri Sild mõne sekundiga maha ning suurimat põnevust pakkus kolmas ring, kus Timo Sild läbis nii esimese kui teise raadiokontrollipunkti esimesena. Eestlaste võidulootused ja -võimalused olid kõrged, kuid lõpp läks käest ära ning Balti meistrikulla viisid koju leedukad, ajaga 1:46.02, edestades Läti võistkonda seitsme sekundiga. Eestlased jäid kokkuvõttes võitjast 24 sekundit maha.

"Ainult puhas jooksutugevus ei midagi muud," ütles Timo Sild ETV spordisaatele. "Ja juhuslikult sattus niimoodi, et meil kõigil kolmel oli sama hajutus. Teatevõistlustel on tavaliselt mõned punktid jooksjatel erinevad, et jooksjaid laiali ajada, aga seekord oli nii, et ma vedasin sisuliselt kogu raja ja pärast viimast vaatepunkti, kui oli jäänud kolm kerget punkti raiesmiku peal, siis lätlane ja leedukas jooksid eest ära ja mul ei olnud neile midagi vastu panna. Tuleb ise lihtsalt trenni teha ja tugevamini joosta."

Nii luhtus meie meeste unistus maailmameistrilt skalp võtta, kuigi enne finišisirget terendas lätlastele pikka aega kolmas koht.

"Otsustav hetk saabus üsna lõpus, raiesmiku alal, kus ma otsustasin proovida võidelda, sest enne olin täitsa kindel, et lõpetan kolmandana," lausus mullune lühiraja maailmameister, lätlane Edgars Bertuks. "Nii et võitlesin lõpus ja see tasus ära. Otsustav hetk saabus üsna lõpus, raiesmiku alal, kus ma otsustasin proovida võidelda, sest enne olin täitsa kindel, et lõpetan kolmandana."

Naiste põhiklassi võistkond koosseisus Kirti Rebane, Merike Ivanjuk ja Ann Akermann jäid samuti pronksikohale, jäädes Leedu esivõistkonnast kolm minutit ja 35 sekundit maha. Eesti koondisele olid Balti meistrivõistlused ühtlasi üheks kaisevõistluseks juulikuus Soomes toimuvatele maailmameistrivõistlustele.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: