Võimsa lõpuspurdi teinud Raplal jäi Tartu Ülikooli alistamisest pisut puudu ({{contentCtrl.commentsTotal}})

{{1489172760000 | amCalendar}}
Indrek Kajupank
Indrek Kajupank Autor/allikas: Siim Semiskar/ERR SPORT

AVIS Rapla hakkas korvpalli meistriliigas kodus Tartu Ülikoolile kõvasti vastu, aga kaotas siiski 65:68 (17:13, 19:15, 10:27, 19:13).

Neljast veerandist kolm võitnud Rapla oli kolm ja pool minutit enne lõppu tosina punktiga taga, aga tuli veel mängu tagasi. 11:0 vahespurdis panustas kahe tabava kaugviskega Indrek Kajupank.

Kuna mänguaeg oli selleks hetkeks peaaegu läbi, tehti kiiresti viga vastaste Dominykas Milkale, kes aga vabavisetel ei eksinud. Järgneva kuue sekundiga ei suutnud Rapla mängu käike otsustavat pööret tuua.

Mandell Thomas oli 21 punktiga Tartu parim. Janari Jõesaare arvele jäi 13 silma. Rapla edukaimad olid Kajupank 16 ja Thomas van der Mars 12 punktiga. Hollandlane aitas omasid ka kümne lauapalliga.

"Kolmas veerand oli väga ilus, kuid üldkokkuvõttes ei saa ma mänguga rahule jääda," lausus Tartu peatreener Gert Kullamäe klubi pressiteate vahendusel. "Avapoolajal jäi kõvasti puudu võitlushimust ning ettevalmistusest, see on kindlasti miski, millega peame nüüd finaalidele vastu minnes tõsiselt tegelema. Siiski, mängu teine pool tegi enam rõõmu. Hea, et Raplalt nende kodus ka viimase võidu siiski kätte saime."

Teises reedeses matšis oli TLÜ/Kalev võõrsil üle Pärnu Sadamast 84:75 (18:13, 15:19, 23:15, 28:28). Janis Vahter ja Reimo Tamm viskasid võitjate kasuks vastavalt 23 ja 22 silma. Pärnu resultatiivseimad olid Saimon Sutt 19 ja Domagoj Bubalo 18 punktiga.