Marko Albert võitis triatlonis viienda meistritiitli ({{commentsTotal}})

Viitnal toimunud triatloni Eesti meistrivõistlustel võitis olümpiadistantsil Marko Albert, kellele see oli viiendaks kuldmedaliks.

Pikaajaliste traditsioonidega Viitna triatlon algas kell 11 hommikul, kus starti asusid kõige nooremad - lapsed, kell 12 startisid  harrastajad ja kell 13:20 olid stardis Noored B klassi triatleedid. Kell 13.30 startisid kaitseväelased, et endi  seast Eesti parimad triatleedid välja selgitada. Päev kulmineerus põhivõistlusega, kui kell 15:00 asusid stardijoonele Noored A klass, juuniorid ja vanemad veteranid sprindidistantsile (0,75-20-5) ja N/M eliit koos nooremate veteranidega olümpiadistantsile (1,5-40-10) .

Olümpiadistanstil võttis liidrikoha juba stardist Eesti OD valitsev meister ja täispika triatloni Eesti tippaja omanik Marko Albert, kes saabus esimesena nii veest, rattarajalt kui jooksurajalt, saabudes Eesti meistrina finišisse juba viiendat korda (varasematel aastatel 2001, 2002, 2008, 2010).

Peale ujumist ja rattasõitu pääses teisena jooksurajale Kirill Kotšegarov (+1.30) ja kolmandana Harri Sokk (+4.10). Neljandana asus jooksurajale M40 parim, noortekoondise treener Margus Tamm oma õpilaste Hans Kormani ja Mart Suurkivi ees.

Albert tõstis 6-ringilisel jooksurajal iga ringiga tempot ja saabus võitjana finišisse ajaga 1:54.03. Kirill suutis heas hoos joosta kaks ringi, siis sai ta herilase käest nõelata ja oli sunnitud tegema pikema hingetõmbepausi. Õnneks midagi hullu ei juhtunud ja ta suutis võistlust jätkata, tasuks Eesti MV hõbemedal. Kolmandaks suutis ennast joosta Mart Suurkivi.

Naistest saabusid rattarajalt ning asusid jooksma meie parimad naised - Kaidi Kivioja ja Alma Sarapuu - koos.  Ka jooksurajal hoidsid nad peaaegu ühesugust tempot, kuid Kivioja suutis siiski oma noorusliku kiiruse maksma panna ning võita veel juunioride klassi sportlasena oma elu esimese Eesti naiste eliitklassi meistritiitli viiesekundilise eduga Sarapuu ees.

Veteranide klassides krooniti Eesti meistriteks Kadri Possul, Margus Tamm, Jürgen Ligi, Sulev Veerberk ja Aado Liblikmann.

Lastedistantsil võidutses Henry Räppo, kes läbis distantsi ajaga 14.39. Teisena lõpetas Kregor Zirk ja kolmandana Rauno Variku. Neidude kiireim oli Marie-Elisabeth Martinson (üldkokkuvõttes 9., ajaga 15.47), teise koha saavutas Katre Luikme ja kolmanda Simona Gilberta Luts.

Noorte B klassi võistluse kiireim oli Cevin Anders Siim (ajaga 37.57), teisena lõpetas Hans-Kristen Rootalu ja kolmandana Mattias Kuusik. Neidude kiireim Laura Kallas lõpetas üldkokkuvõttes viiendana ajaga 41.50, teisena finišeerus Rahel Kallas ja kolmandana Johhanna Räppo.

Sprindidistantsil oli kiireim ja juuniorite Eesti meistri tiitli võitis Siim Holts. Teise ja kolmandana jõudsid finišisse meie A klassi parimad Markko Etverk ja Hannes Poolamets. Kiireima neiuna saabus finišisse juunior Liis-Grete Arro. Neidude A klassi Eesti meistri tiitli võitis Reelika Toome.

Allikas: Eesti Triatloni Liit