Rootsi ei jätnud MM-i finaalis Soomele mingit võimalust ({{commentsTotal}})

Šveitsis, Zürichis toimunud saalihoki MM-i finaalis alistas Rootsi koondis 11:5 (3:0, 6:1, 2:4) Soome ning krooniti üle kuue aasta taas maailmameistriks. Pronksmedali sai kodupubliku ees mänginud Šveits, kes oli 8:0 üle Saksamaast.

Rootsi oli finaalis täiesti omast klassist, kui läks 32 minutiga juhtima koguni 9:0. Soomlased suutsid oma esimese värava visata kui kohtumist oli mängitud juba 38 minutit. Finaali parimaks mängijaks valiti Rootsi poolel kaks väravat ja kaks söödupunkti kirja saanud Kim Nilsson.

Alates 1996. aastast iga kahe aasta tagant välja antava maailmameistritiitli ongi suutnud seni võita vaid Rootsi ja Soome koondised. Kuuel esimesel MM-il võidutses Rootsi ning eelmisel kahel Soome. Tänavune tiitel on rootslastele seega seitsmendaks.

Toimetaja: Siim Semiskar