Viljandi Metall võitis kolmanda järjestikuse karika ({{commentsTotal}})

Viljandi Metalli naiskond
Viljandi Metalli naiskond Autor/allikas: Rene Kundla

Viljandi Metalli naiskond võitis Eesti karikavõistlustel kolmanda järjestikuse esikoha, kui Jõhvis peetud finaalis saavutati Famila/Võru VK vastu 3:1 (20, -25, 16, 15) paremus, vahendab Volley.ee.

Esimeses geimis hoidsid viljandlannad pidevalt initsiatiivi ning asusid 25:20 geimivõiduga mängu 1:0 juhtima. Teise geimi otustavad sündmused toimusid Viljandi 17:13 eduseisus, kui Võru noppis viis järjestikust punkti ning asus omakorda 18:17 juhtima. Tasavägise punkt-punkti heitluse suutis neljandalt geimpallilt tulemusega 27:25 enda kasuks kallutada Võru.

Kolmas geim kujunes ühepoolseks, kui Viljandi asus kiirelt 8:1 ja 16:8 juhtima ning võitis geimi 25:16. Neljanda geimi sündmused olid sarnased eelmises geimis toimunule, kui Viljandi läks 11:8 ja 16:9 juhtima. Karikavõit kindlustati neljanda geimi 25:15 võiduga. Maarja Kerner ja Merilin Salben panustasid Viljandi võitu 18 punkti, Nette Peit lisas 17 punkti. Võru poolel vastasid Margot Pähn ja Eliise Hollas 13 punktiga. Viljandi ületas võrulannasid nii vastuvõtul (61%-57%) kui rünnakul (45%-36%), blokis kogusid mõlemad naiskonnad kuus punkti.

Toimetaja: Alvar Tiisler