Kalev/Cramo pidi VTB Ühisliigas tunnistama Siim-Sander Vene koduklubi paremust ({{commentsTotal}})

Siim-Sander Vene ja Rain Veideman
Siim-Sander Vene ja Rain Veideman Autor/allikas: Siim Semiskar/ERR SPORT

Korvpalli VTB Ühisliigas kaotas Kalev/Cramo Tallinnas peetud kohtumises Nižni Novgorodile 87:91 (24:30, 20:19, 18:20, 25:22).

Tasavägiselt kulgenud avaveerandajal läksid külalised ette 10:7, kuid peagi juhtisid võõrustajad 18:15. Kalevlaste viimaseks eduseisuks jäi aga 22:20, mille järel venelased tegid 12:2 vahespurdi. Teise veerandaja keskel oli Nižni Novgorod ees 42:33 ning pikemale puhkepausile mindi nende 49:44 dikteerimisel. Kolmandal veerandajal suurendasid külalised oma eduseisu 62:50 peale, kuid tallinlased polnud alla andnud ning tegid 11:2 vahespurdi. Sellele vastasid aga venelased 13:1 vahespurdiga ja võtsid lõpuks neljapunktilise võidu.

Kalev/Cramo resultatiivseimad mängijad olid Rain Veideman ja Demonte Harper 22, Cedric Simmons 14 ning Erik Keedus 13 punktiga. Simmons võttis ka 11 lauapalli ja Harper andis 7 tulemuslikku söötu. Nižni Novgorodi suurimaks skooritegijaks osutus Dijon Thompson 20 silmaga. Siim-Sander Vene arvele kogunes 13 punkti, 2 resultatiivset söötu ning 3 isiklikku viga.

Tänavu võõrsil esimese võidu saanud Nižni Novgorod tõusis turniiritabelis üheksandaks, Kalev/Cramo aga langes 12. positsioonile. Venelastel on kirjas 5 võitu ja 10 kaotust ning eestlastel 4 võitu ja 11 kaotust.

Toimetaja: Ivo Dobkevitsch