Rootsi meisterklubi valitsemisaeg Euroopa väljakutel jätkub ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Göteborgi Frölunda
Göteborgi Frölunda Autor/allikas: Reuters/Scanpix

Jäähoki Meistrite liiga võitjaks krooniti teist aastat järjest valitsev Rootsi meister Göteborgi Frölunda, kes alistas finaalis tšehhide Praha Sparta lisaajal 4:3 (2:2, 1:0, 0:1, 1:0).

Frölunda jäi Göteborgis toimunud kohtumises avakolmandikul kahel korral kaotusseisu, kuid haaras teisel perioodil ise ohjad. Tšehhid jõudsid viigini, kui kolmandat kolmandikku oli mängitud 6.15, kuid lisaajal tõi rootslastele võidu Nicklas Lasu värav. Rootslase tabamus sündis siis, kui lisaaja algusest oli möödunud 1.27.

Fröluna on viimastel aastatel Meistrite liiga valitsenud, sest mullu alistati finaalis soomlaste Oulu Kärpät ning üleeelmisel aastal jäädi lõppkohtumises alla teisele Rootsi klubile Luleale.

Toimetaja: Ivo Dobkevitsch