Field Target laskmise meistrivõistluste finaal toimub Kiilis ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Eesti Rahvuslik Field Target Assotsiatsioon (ENFTA) lõpetab võistlushooaja 23. septembril Kiilis ühepäevase finaalvõistlusega, mille korraldab Tallinna Field Target Klubi.

2012. aasta ENFTA meistrivõistluste sarjas on 7 võistlust, mille käigus tehakse 700 võistluslasku.

Võisteldakse kahes rahvusvahelises kategoorias: suruõhu- ja vedrupüssid võimsusega kuni 16,3 J ja lisaks Open kategoorias, kus on püssid võimsusega kuni 27 J. Eraldi arvestust peetakse klassides: üld/mehed, naised, juuniorid ja veteranid.

ENFTA presidendi Kaidu Jalakase teatel püstitab korraldaja Kiilis 50 märgiga tehniliselt raskesti lastava raja, mis ületab tunduvalt rahvusvahelise föderatsiooni WFTF suurvõistluste nõudmisi.

“Kui arvestada Eesti koondislaste Norras saavutatud meeskondlikku ja individuaalset maailmameistri tiitlit, siis ei ole kodus kuidagi võimalik MM-i rajast kergemat rada ehitada. Oleme sellel aastal sihikindlalt pingutanud, et päris tippu jõuda ja kavatseme ka hooaja viimasel võistlusel kõige raskema kategooriaga rajal võistelda,” mainis Jalakas.

Suuri üllatusi laskurite edetabelis tekkida enam ei saa. Kuue võistluse järel on vedrupüsside kategoorias liidriks tallinlane Heli Jalakas 357 tabamusega, kes edestab tartlast Meelis Kurvitsat 16 tabamusega. Suruõhupüsside kategoorias juhib püüdmatult tallinlane Romi Agar 463 tabamusega, edestades määrustiku rikkumise pärast 6.etapil diskvalifitseeritud klubikaaslast Aron Jalakast 62 tabamusega.

Jalakas märkis, et oluline osa ENFTA praegusest tegevusest on suunatud rahvusvaheliste suurvõistluste Eestisse toomisele. „Meil on vaja teiste maade assotsiatsioonidele anda kindlus Eestisse tulekuks. Maailma tipplaskurid ja WFTF peavad olema täiesti veendunud, et eesti laskurid ja ENFTA korraldamisvõimekus tagavad neile siin võistlused tunnustatud tasemel. Ma ei kõhkle hetkekski kui ma ütlen, et me oleme suurvõistluste läbiviimiseks tõesti valmis,“ kinnitas Kaidu Jalakas.

ENFTA moodustati 2010. aastal ning peale moodustamist astuti kohe ka rahvusvahelise föderatsiooni WFTF liikmeks. Liikmelisusega tagati Eesti laskuritele õigus osaleda WFTF egiidi all toimuvatel maailmameistrivõistlustel ning saadi õigus kandideerida maailmameistrivõistluste korraldajamaaks.

Toimetaja: Ivo Dobkevitsch

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: