Eestlased võitsid field-target laskmise MM-il nii individuaalse kui meeskondliku kulla ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Heli Jalakas
Heli Jalakas Autor/allikas: ENFTA

Norras peetud field-target laskmise MMil jõudsid vedrupüsside kategoorias kõik eestlased esikümnesse, tagades Eestile meeskondliku esikoha. Lisaks teenis Heli Jalakas kulla naiste klassi individuaalarvestuses.

Norras Isfjordenis peetud field-target laskmise MM-il osales kokku 116 laskurit 25 riigist. Eesti Rahvusliku Field-Target Assotsiatsiooni presidendi Kaidu Jalakase sõnul oli kolme päeva vältel toimunud võistluse rajad rasked ja ilmastik üle 1000 m kõrgete kaljuseinte vahel vägagi kõikuv, mis muutis laskmise paljude kaugetest riikidest tulnud võistlejate jaoks keerukaks. “Eesti koondis suutis esimesel päeval näidata erakordselt häid tulemusi, mis andis meile veidi enam ruumi eksimusteks järgmistel päevadel ja tagas kokkuvõttes lõpparvestuses korraliku tulemuse ning esikoha nii meeskondlikus arvestuses kui naiste klassi individuaalarvestuses,” märkis Jalakas.

Meeste vedrupüssi kategoorias tuli 123 tabamusega maailmameistriks Roberto Caballero Hispaaniast, kes edestas leedulasi Linas Burvyst kolme ning Aleksas Jauniust 12 tabamusega. Eestlastest teenis Meelis Kurvits 107 tabamusega neljanda, Ülo Lesta 94 tabamusega kaheksanda ning Elmet Orasson 93 tabamusega kümnenda koha. Kohad esikümnes tagasid Eestile meeskondlikus arvestuses 394 tabamusega kulla Norra ja Kanada ees, keda edestati vastavalt 17 ja 98 tabamusega.

Naiste arvestuses võttis maailmameistri tiitlikaitsja Heli Jalakas saja tabamusega esikoha, edestades leedulannat Regina Burvienet 14 tabamusega ja kanadalannat Barbara Larsonit 37 tabamusega.

Meeste PCP ehk suruõhupüssi kategoorias tuli maailmameistriks  Andrew Gillot Inglismaalt 143 tabamusega, edestades Eley Danieli Inglismaalt kahe ja Evans Simonit Walesist kolme tabamusega. Eestlastest teenis Romi Agar 130 tabamusega 24. koha ja Aron Jalakas 129 tabamusega 28. koha.

Naiste arvestuses tuli üllatusliku 131 tabamusega maailmameistriks Ana Pereira Portugalist, edestades lõuna-aafriklannat Natali Terblanche ühe tabamusega ja inglannat Lyndeen Calvertit kolme  tabamusega. Meeskondlikus arvestuses kuulus esikoht 562 tabamusega Inglismaale.

„Täitsime kõik endale seatud eesmärgid,“ ütles Jalakas pärast võistlust. „ Lõime meie assotsiatsioonile reaalse võimaluse 2014. aasta MMi korraldamiseks Eestis, kuna oleme pälvinud paljude riikide tõsise lugupidamise,“ kinnitas Jalakas.

Field-target on spordiala, kus looduses võisteldakse õhupüssidest siluettmärkide pihta laskmises, mis on laskurist 8 kuni 50 meetri kaugusel ja tabada tuleb märgis olevat 15, 25 või 40 mm suurust ava. Tänaseks on see spordiala sidunud endaga kümneid tuhandeid laskureid üle terve maailma ning maailmaorganisatsiooniga WFTF on liitunud 30 riiki. Eesti on WFTFi liige alates 2010. aastast. Rahvusvahelistel suurvõistlustel võisteldakse kahes kategoorias: suruõhupüssid ehk PCP ning vedrupüssid ehk Springer kaliibris 4.5 mm ja võimsusega kuni 16,3 J.

Toimetaja: Alvar Tiisler

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: