Suvine ilmaprognoos soosib homset Saku triatloni

Homme kõlab pealinna külje all Saku triatloni stardipauk. Korraldajad loodavad, et lõpuks kohale jõudnud suveilm toob starti rohkelt uusi harrastajaid, kuid tuletavad meelde ka kuumusega kaasneda võivaid ohte.

“Saku triatlonile on ennast kirja pannud juba 270 võistlejat, rõõmu teeb just uute harrastajate rohkus. Loodame muidugi, et laupäeval saab see number veelgi ilusam olema ja soe ilm toob kohale rohkem rahvast,” rääkis 21CC Triatloniklubi koordinaator Jane Oidekivi. Triatlonivõistlus leiab aset Saku vallas võistluskeskusega Valdeku karjääri kaldal Trapi teel.

Ilmaprognoos lubab 7. juulil toimuva võistluse ajaks väga sooja ilma (kuni 28 kraadi), seetõttu tuletavad korraldajad kõigile osalejatele meelde vedeliku tarbimise olulisust. Kuumas ilmas on vedelikukaotus tavapärasest suurem, kuid õige ettevalmistusega on võimalik probleeme vältida. Triatlon algab ujumisosaga Valdeku karjääris, eile näitas termomeeter seal 18 kraadi veesooja.

Saku triatlon on selle suve Eesti karikasarja neljas etapp ning Jane Oidekivi sõnul tuleb spordipidu uhke ja kaasakiskuv. “Parim paik võistluse jälgimiseks on pealtvaatajatele võistluskeskuses, siit näeb nii ujumist, jooksu kui ka vahetusalas toimuvat. Samas saab ratturitele kaasa elada ka Saku tänavatel,” teatas Jane Oidekivi.

Seoses Saku triatloniga on võistluse ajal suletud Trapi tee ning kuna triatloni jalgrattasõit toimub Männiku teel Saku ja Tallinna vahelisel lõigul, piiratakse seal sõidukiirust 50 kilomeetrini tunnis. Saku alevis juhivad liiklust reguleerijad.

Korraldajad panevad rõhku ka võistlejate turvalisusele. Ujumisdistantsidel on järvel paatidega päästjad, rattadistantsi kontrollivad turvaauto ja mootorrattad. Võistluskeskuses on kohal meditsiinipersonal.

Osalejatel ei tasu karta tühja kõhtu, sest võistluskeskuses on korraldatud toitlustus ja avatud puhvet. Sporditarbeid pakuvad Tristore, Matkasport, Jooksuekspert, Speedo. Lapsed saavad lustida juhendajatega lastealal, kus viiakse läbi mänge, töötube ja võistlusi, avatud on batuut.

Toimetaja: Sander Jürjens

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: