Neidude U-18 korvpallikoondis sai Põhjamaade MV avamängus suure kaotuse

Eesti U-18 neidude korvpallikoondis alustas laupäeval Rootsis Södertäljes toimuvaid Põhjamaade meistrivõistluseid, kus avamängus võeti Islandilt vastu 72:101 kaotus.
Mängu alguses suutsid eestlannad püsida vastastel kannul, kui esimene veerandaeg kaotati 23:25. Teisel veerandil sai Island aga püssi paukuma ning viskas koguni 36 punkti, kasvatades vahe avapoolaja lõpuks 20-punktiliseks, vahendab kohtumise käiku basket.ee.
Teisel poolajal enam kaotusseisu tagasi teha ei suudetud ning lõppskooriks jäi 72:101. Eestlannad tabasid vaid ühe kaugviske ning tehti 37 pallikaotust. Eesti parim oli Laura Liisa Grünmann 20 punktiga, Lisa Sirgi ja Lisandra Vetesina lisasid kumbki kümme silma. Islandi parim oli Elisabet Olafsdottir 16 punktiga.
"Kaotus suurelt, ei suutnud toime tulla vastaste survega, paljud söödud läksid pallikaotusteks ja sealt see kaotus tuligi. Vastaseid jooksid meile kiireid ja raske oli," kommenteeris naiskonna peatreener Esko Tõnisson.
Turniiri teises mängus kohtuvad Eesti neiud pühapäeva pärastlõunal Norraga.
Toimetaja: Anders Nõmm