Lajal ei pääsenud Birminghamis põhitabelisse

Eesti tennise esireket Mark Lajal (ATP 199.) kaotas Birminghamis toimuval Challenger 125 taseme turniiril kvalifikatsiooni otsustavas ringis 4:6, 5:7 Hongkongi esinumbrile Coleman Wongile (ATP 175.).
Lajal jäi avasetis viienda geimi järel murdega taha ja kaotas lõpuks 4:6. Teises setis oli eestlane lähedal murdele seitsmendas geimis, kuid vastane tõrjus kõik kolm murdepalli ja suutis seejärel ise Lajali pallingu murda 11. geimis.
Lajal servis 12 ässa Wongi üheksa vastu, kuid eestlase esimese servi õnnestumisprotsent oli 58 ning ta korjas esimeselt servilt 73 ja teiselt 57 protsenti punktidest. Vastase õnnestumisprotsent oli 69 ning ülejäänud näitajad olid vastavalt 83 ja 61.
Kvalifikatsiooni esimeses ringis sai Lajal jagu kodupubliku ees mänginud Henry Searle'ist (ATP 431.) 5:7, 7:5, 6:3.
Toimetaja: Henrik Laever