Suri endine korvpallikoondise peatreener Maarten van Gent

Esmaspäeval suri 78 aasta vanuselt endine Eesti korvpallikoondise peatreener ja ka mitut klubi juhendanud hollandlane Maarten van Gent (22.03.1947-14.04.2025).
Van Gent krooniti treenerina 1982. aastal Hollandi ja 1985. aastal Belgia meistriks ning oli Eesti rahvuskoondise peatreener aastatel 1997-1999.
Veel enne seda juhendas van Gent ka Tallinna Kalevit (1996-1998) ning hiljem Ehitustööriista võistkonda (2000-2004). Samal ajal oli ta ühtlasi ka Hollandi koondise peatreener (2001-2003).
"Hollandist pärit korvpallitreener saabus esmakordselt Eestisse 1987. aasta kevadel, kui ta tuli Tallinna koos Genti meeskonnaga, esindades Belgia sõpruslinna. Meeskond võitis toona populaarse maiturniiri ning sellest sai alguse püsiv side Eestiga," kirjutas Basket.ee järelehüüdes.
"Aastaks 1996 kutsuti Maarten van Gent Tallinna Kalevi ja ka Eesti korvpallikoondise peatreeneriks. Rahvuskoondise eesotsas juhendas ta 13 kohtumist. Hiljem tegutses ta Ehitustööriista meeskonna peatreenerina ning aitas mitmel mängijal leida tee välisklubidesse, tegutsedes spordimaailmas ka agendina."
2005. aastal loobus van Gent treeneritööst ja pühendus ettevõtlusele.
Toimetaja: Siim Boikov