Tormis Laine ei pääsenud Itaalias teisele laskumisele, võit bulgaarlasele
Tormis Laine võistles kolmapäeval Itaalias Madonna di Campiglios toimuval MK-etapil slaalomis, kuid 24-aastasel eestlasel ei õnnestunud teisele laskumisele edasipääsu teenida.
Sel hooajal neljal võistlusel MK-sarja punkte teeninud Laine kaotas Madonna di Campiglio esimesel laskumisel tasakaalu ning ületas finišijoone ajaga 54,85, mis andis talle 73 võistleja seas 42. koha (+2,89). Tulemuse said kirja 50 võistlejat.
"Tänane sõit oli lähedal sellele, mida ma iseendalt, aga ka treenerid minult ootasid. Lõpus tehtud viga maksis aga koha teises sõidus," ütles Laine pärast võistlust. "Nii häid rajaolusid pole sel hooajal slaalomis olnud, see on lihtsalt nõlv, kus esimesest väravast viimaseni tuleb anda endast kõik."
"Võistlus oli tihe - üks viga oli üks viga liiga palju," lisas ta.
30 võistlejat pääsesid teisele laskumisele, viimasena sai edasi prantslane Victor Muffat-Jeandet (+2,39), Laine jäi temast täpselt poole sekundi kaugusele.
Juba kolme päeva pärast võistleb Laine Šveitsis Adelbodenis slaalomis ja suurslaalomis. "Mul on kõik olemas, et teha Adelbodenis suurslaalomis väga hea tulemus," ütles Laine.
"Vaatamata sellele, et olen sel hooajal treeningutes keskendunud just suurslaalomile, olen ka slaalomis kõrgetele kohtadele sõitmisele väga lähedal," lisas ta.
Etapivõidu teenis esimesel läbimisel kaheksandaks jäänud bulgaarlane Albert Popov (1.45,22), kes oli varasemalt MK-sarjas vaid korra pjedestaalikoha teeninud. Teine oli šveitslane Loic Meillard (+0,44) ning kolmandaks jäi horvaat Samuel Kolega (+0,46).
Esimesel läbimisel kõige kiiremat minekut näidanud norralane Atle Lie McGrath kukkus teisel läbimisel ning ei saanudki tulemust kirja. Mullu MK-sarjas slaalomi arvestuses võitjaks tulnud Manuel Feller kukkus samuti teisel läbimisel ning ei lõpetanud võistlust.
Toimetaja: Kristjan Kallaste