X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Konso ja Tamm võitsid noorte talvistel meistrivõistlustel hulga medaleid

Tristan Konso (nr 79)
Tristan Konso (nr 79) Autor/allikas: Marko Mumm/EKJL

Möödunud nädalavahetusel selgusid Lasnamäe kergejõustikuhallis U-18, U-20 ja U-23 vanuseklasside talvised Eesti meistrid.

Väga edukaks kujunes Tristan Konso (Rakvere KJK ViKe) nädalavahetus, kes krooniti U-18 vanuseklassis lausa neljakordseks Eesti meistriks. 60 m jooksus tõi talle Eesti meistritiitli aeg 6.89, millega ta kordas U-18 vanuseklassi Eesti rekordit ning jagab seda nüüd Andreas Kasega. Kaugushüppe võitis ta tulemusega 7.18, 60 m tõkkejooksu ajaga 7.68 ning 200 m jooksu võiduaeg oli 22.37, vahendab kergejõustikuliit.

Tüdrukutest tuli kolmekordseks Eesti meistriks Pia Lauren Matsalu (Tallinna Spordiakadeemia). Tema 60 m jooksu võiduaeg oli 7.72, 60 m tõkkejooksus 8.50 ning 200 m jooksus 25.48.

Kahe individuaalse kuldmedaliga sõitis koju Naomi Toomenurm (Pärnu SK Altius). 1500 m jooksus oli ta kiireim ajaga 4:50.18 ning 800 m jooksus tõi võidu aeg 2:16.34.

U-20 vanuseklassis sai kaks kuldmedalit kaela Raiko Kahr (Audentese SK), kes võitis 60 m tõkkejooksu ajaga 7.82 ning 200 m jooksu ajaga 21.52. Noormeeste 3000 m ja 800 m distantsidel oli kiireim Sten Sihver (TÜASK), kelle ajad olid vastavalt 8:49.51 ja 1:54.28.

Neidude sprindidistantsidel tegi kuldse duubli Mia Lisett Meringo (Rae Kergejõustik), kes võitis 60 m jooksu ajaga 7.83 ja 200 m jooksu ajaga 25.15. Bianka Uhtjärv (SK Viraaž) oli kiireim neiu 1500 m distantsil ajaga 4:45.35 ja 800 m distantsil ajaga 2:15.36.

U-23 arvestuses tuli neljakordseks Eesti meistriks Tony Ats Tamm (Audentese SK). 60 m jooksu võitis ta ajaga 6.98, kaugushüppes tõi võidu tulemus 7.06, teivashüppes ületas ta kõrguse 4.50 ning 200 m jooksu võiduaeg oli 22.49.

Kahekordseks Eesti meistriks krooniti Markus Anvelt (KSK Alem), kes võitis 60 m tõkkejooksu ajaga 8.36 ning oli kõrgushüppes parim tulemusega 2.03.

Neidude sprindidistantsidel oli kiireim Ann Marii Kivikas (Pärnu SK Altius), kes võitis 60 m jooksu ajaga 7.46 ning 200 m jooksu ajaga 24.36.

Liisa-Maria Lusti (TÜASK) sai kuldmedalid kaela 60 m tõkkejooksus ajaga 8.60 ning kaugushüppes tulemusega 6.38.

Kõiki tulemusi saab vaadata siit.

Toimetaja: Henrik Laever

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: