X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Eesti Ratsaspordi Liit tunnustas parimaid sportlaseid

Ratsaspordi Liit tunnustas möödunud aasta parimaid
Ratsaspordi Liit tunnustas möödunud aasta parimaid Autor/allikas: Eesti Ratsaspordi Liit

Eesti Ratsaspordi Liit võttis kokku möödunud hooaja, tunnustades 2023. aasta parimaid sportlasi ja spordiedendajaid. Aasta tegijaks sai kestvusratsutajate tiim, kes saavutas oma MM-debüüdil Abu Dhabis neljanda koha.

Parima takistussõitja tiitliga sai pärjatud My Relander, parimaks koolisõitjaks osutus Grete Ayache, kolmevõistlejaks Erkki Hõim, kestvusratsutajaks Kairit Järv ning parimaks kutsariks Ülar Raudsepp. Aasta hobuseks valiti My Relanderi hobune Expert.

Aasta ürituse auhind läks FEI kestvusratsutamise noorhobuste maailmameistrivõistlustele Padisel, mis meelitas augustis Eestisse parimad noorhobused kogu maailmast. Tegemist oli esimest korda Põhja-Euroopas toimunud kestvusratsutamise MM-iga, mis tõestas ratsakogukonnale, et Eestis on maailmatasemel tingimused suurvõistluste korraldamiseks.

Noorteklassi parim takistussõitja oli möödunud aastal Elizabeth Põder. Koolisõidus sai parima noorsportlase tiitli Rose Marie Skjoldby. Kolmevõistluses oli parim U-25 sportlane Jennifer Žukova ja kestvusratsutamise noorteklassi parim oli Katriin Kalle.

Juunioride klassis tunnistati takistussõidu parimaks Grete Veske, koolisõidu parimaks Maria Mägi, kolmevõistluse parim oli Sarah Marii Aarelo ning kestvusratsutamise parima juuniorsportlase auhind läks Triine Lippele.

Samuti ei jäänud tunnustamata ka parimad poniklassi sportlased, kelleks oli takistussõidus Heidi Murel, koolisõidus ja kolmevõistluses Cristiana Engel ning kestvusratsutamises Ingrid Randviir. Lasteklassis oli parimaks takistussõitjaks Isabel Lovina Olsson ning koolisõitjaks Laurel Allekõrs.

Harrastajate klassi parimateks olid takistussõidus Älis-Sille Hein, koolisõidus Margot Kuld, kolmevõistluses Carmen Peussa ja kestvusratsutamises Kelly Uluots. Parimad amatööride klassi sportlased oli möödunud aastal takistussõidus Birgit Adler ja koolisõidus Eliis Pääsuke. 

Rakendispordis sai veel tunnustatud parim gruum, kelleks oli Imre Raudsepp.

Aasta parima klubi preemia viisid koju takistussõidus Ratsaklubi Ruila Tall, koolisõidus ning kolmevõistluses Tondi Ratsaspordiklubi, kestvusratsutamises Kassari Ratsamatkad ja rakendispordis Vändra Ratsaspordiklubi.

Toimetaja: Henrik Laever

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: