Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Medvedev lõpetas kehva seeria ja tagas koha nelja seas

Daniil Medvedev
Daniil Medvedev Autor/allikas: SCANPIX / AFP

Tennise Austraalia lahtiste meesüksikmängus alistas Daniil Medvedev (ATP 3.) poolaka Hubert Hurkaczi (ATP 9.) 7:6 (7:4), 2:6, 6:3, 5:7, 6:4 ja pääses kolmandana poolfinaali.

Medvedev läks neljandas setis murdega juhtima ja võinuks asja ka nelja setiga otsustada, aga seisult 4:3 kaotas ta oma pallingugeimi ja 12. geimis korra veel. Viiendas setis sai poolakale saatuslikuks seitsmes geim.

26-aastane Hurkacz avaldas maailma kolmandale rekordile kõva vastupanu, tehes näiteks rohkem äralööke (61:43) ja oli tegelikult kogupunktidega parem (164:156), kuid Medvedev korjas punkte otsustavatel momentidel.

Ühtlasi tähistas see mäng tänavuse turniiri 33. kohtumist, kus läks vaja viit setti. See tähistab Austraalia lahtiste rekordi pikendamist, sest seni oli parim näitaja 31 kohtumist (1998. aastal). Suure slämmi profiajastu rekordit (35) hoiab enda käes 1983. aasta USA lahtiste turniir.

Vastasseisus Hurkacziga lõpetas Medvedev ühtlasi ka kolmemängulise kaotusteseeria. 27-aastane Medvedev pääses Austraalia lahtiste poolfinaali kolmandat korda, kahel eelmisel korral (2021, 2022) jõudis ta ka edasi finaali.