Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Salah päästis lõpuminutitel Egiptusele viigipunkti, Ghana sai šokk-kaotuse

Mohamed Salah
Mohamed Salah Autor/allikas: SCANPIX/ZUMAPRESS.com

Nädalavahetusel algas Elevandiluurannikul 34. korda toimuv Aafrika Rahvaste karikaturniir. Kui turniiri võõrustaja alustas võidukalt, siis teiste tiitlisoosikute etteasted jätsid soovida.

Viimati 2015. aastal Aafrika meistriks kroonitud Elevandiluurannik alistas laupäeval turniiri avamängus 2:0 Guinea-Bissau. Võõrustaja läks kohtumist juba neljandal minutil juhtima, kui Seko Fofana realiseeris Franck Kessie söödu. Lõppseisu vormistas 58. minutil Jean-Philippe Krasso.

Pühapäeval leppis A-alagrupi teises mängus kolmekordne karikavõitja Nigeeria 1:1 viigiga Ekvatoriaal-Guinea vastu. Viimane asus 36. minutil Iban Salvadori tabamusest juhtima, ent paar minutit hiljem taastas viigiseisu nigeerlaste talisman Victor Osimhen.

Kahe aasta tagune finalist Egiptus võitles B-alagrupi avavoorus lõpuminutitel välja 2:2 viigi Mosambiigiga. Mostafa Mohamed viis Egiptuse kõigest kaks minutit pärast avavilet ette, kuid Mosambiik vastas teise poolaja alguses kahe kiire väravaga. Kastanid pidi tulest välja tooma Mohamed Salah, kes realiseeris penalti kuuendal lisaminutil.

Sama alagrupi teises vastasseisus pidi neljakordne võitja Ghana tunnistama Roheneemesaarte 2:1 paremust. Võiduvärava eest hoolitses 90+2. minutil Garry Rodrigues.

Aafrika Rahvaste karikaturniir jätkub esmaspäeval kolme kohtumisega. Teiste seas tuleb väljakule tiitlikaitsja Senegal, kes läheb C-alagrupis vastamisi Gambiaga. Kokku osaleb turniiril 24 riiki, võitja selgub 11. veebruaril Abidjanis.

Toimetaja: Henrik Laever