X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Kullas tuli Dortmundi superkrossi avaõhtul kuuendaks

Harri Kullas
Harri Kullas Autor/allikas: Eesti Mootorrattaspordi Föderatsioon

Sel nädalavahetusel toimub kolmel päeval ADAC superkrossi sarja etapp Dortmundis. Reedesel avaõhtul tegi SX1 klassis ilusa võistluse Harri Kullas, kes lõpetas finaali tugevate prantslaste järel kuuendana. SX2 klassis osalenud Kaarel Tilk finaali ei jõudnud.

SX1 klassis sõitnud Harri Kullas kuulus kvalifikatsioonis esimesse gruppi, kus tal õnnestus välja sõita kuues ringiaeg. Samas grupis võtsid esikolmku kohad Euroopa superkrossi tipud Prantsusmaalt. Parima aja sõitis välja Gregory Aranda, teine oli Jordi Tixier ja kolmas Thomas Ramette.

Poolfinaali alustas Kullas suurepärase stardiga. Ta sai stardivõidu enda kätte, kuid langes koheselt viiendaks. Enamuse sõidust pidas eestlane vägevat lahingut neljanda koha eest prantslase Lucas Impertiga. Kullas oli väga kiire ning leidis prantslaselt pidevalt möödumiskoha, kuid lainete sirgel kaotas Kullas aega ja Impert sai seal temast mööda. Viimasele ringile mindi taas prantslase vedamisel ja eestlane suutis jälle temast ringi keskel mööduda ja ees ootas taas lainete sirge. Prantslane pani taas kõik mängu, et Kullasest mööda saada, kuid eksis seekord ise ja Kullas tuli finišisse neljandana ning tagas pääsu finaali. Sõidu võitis Aranda, teine Tixier ja kolmas Ramette.

Finaalis näitas Kullas taas suurepärast startimise oskust. Esimesse kurvi jõudis ta koos Ramete'iga, napi stardivõidu sai enda nimele sel korral prantslane. Kullas võttis sisse teise positsiooni, kuid esimestel ringidel andis ta kõvasti kohti ära ja langes kõige halvemal hetkel korraks koguni üheksandaks. Sõidu edenedes leidis ta aga hea sõidurütmi ning hakkas taas ettepoole liikuma. Teiste hulgas sõitis eestlane mööda ka Sõmerpalus kaks aastat tagasi Euroopa meistriks kroonitud Charles LeFrancoisist.

Viimased ringid sõitis Kullas juba kuuendal kohal ning püüdis kinni ka enda ees sõitnud Boris Maillardi. Veel viimasel ringil oli tal võimalus viienda koha eest võidelda, kuid korraldajad otsustasid valgustuse esikolmi finišeerimise järel välja lülitada ja hämaras hallis Kullas riskima enam ei hakanud ning võttis kuuenda koha. Tema ette jäid vaid prantslased: esikoha teenis Jordi Tixier, teine oli Cedric Soubeyras ja kolmas Gregory Aranda.

SX2 klassis tegi selle talve esimese võistluse põlvevigastusest taastunud Kaarel Tilk. Ajasõidus kuulus Tilk A-gruppi ja tihedas konkurentsis sõitis ta seal välja kaheksanda aja. Sellest aga ei piisanud, et otse õhtustesse poolfinaalidesse pääseda ja eestlasel tuli minna veel lohutussõitu. Lohutussõidus tuli Tilk neljandale kohale ning tagas viimasena pääsu poolfinaali.

Poolfinaali stardis oli tal kõige kehvem stardikoht valida ning stardi järel jäigi ta viimaste sekka. Sõidu jooksul suutis Tilk paarist konkurendist mööda sõita ja finišisse jõudis ta kaheksandana. Otse finaali pääsuks sellest ei piisanud ja taas tuli tal minna nn last chance sõitu. Tilk tegi ilusa esituse ja võitles terve sõidu jooksul grupi keskel. Ta suutis ka mõned ilusad möödasõidud teha ja finišisse jõudis eestlane lõpuks viiendana. Finaalikoht jäi siiski ligi kümne sekundi kaugusele.

SX2 klassi finaalsõitu asus alguses juhtima kodupubliku rõõmuks sakslane Nico Koch, kuid väga pikalt ta liidrikohta nautida ei saanud. Peagi jäi ta prantslaste rongi alla ning langes esikolmikust välja. Sõidu liidriks asus sarjas samuti liidrikohta hoidnud Maxime Desprey, teisele kohale tõusis Calvin Fonvielle ja kolmandale kohale Hugo Manzato. Kaks esimest tulid samas järjestuses ka finišiss. Manzato aga kukkus ja kolmandale kohale tõusis lõpuks Jannis Irsuti

Toimetaja: Kristjan Kallaste

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: