X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Michigan teenis pika ootuse järel taas ülikoolide meistritiitli

Michigani mängujuht J.J. McCarthy (vasakul) ja peatreener Jim Harbaugh
Michigani mängujuht J.J. McCarthy (vasakul) ja peatreener Jim Harbaugh Autor/allikas: SCANPIX/AP

Michigani osariigiülikool tuli ööl vastu teisipäeva 12. korda Ameerika jalgpallis ülikooliliiga NCAA meistriks, kui alistas finaalmängus Washingtoni 34:13 (17:10).

Põhihooaja täiseduga läbinud Michigan kohtus NCAA play-off'i poolfinaalis pikalt liigat valitsenud Alabama ülikooliga ning teenis lisaajal 27:20 võidu. Washington Huskies võitis samuti enne finaali kõik enda mängud, alistades poolfinaalis Texase ülikooli 37:31.

Suures finaalmängus sai esimesena tabloole Michigan, kui jooksja Donovan Edwards esimesel rünnakul 41-jardise jooksuga touchdown'i skooris. Washington vastas pika rünnakuga, kuid piirdus väravalöögiga ning Edwards skooris ka järgmisel rünnakul, viies palli 46 jardi pikkuse jooksuga taas lõpualasse. Michigan lisas teisel veerandil ühe väravalöögi, kuid Washington jõudis enne vaheaega enda esimese touchdown'ini ja poolajaks oli Michigani eduseis 17:10.

Kolmandal veerandil teenisid mõlemad meeskonnad ühe väravalöögi, kuid Michigan näitas otsustaval veerandil klassi. Jooksja Blake Corum skooris 12-jardise jooksu ning Washingtoni järgmisel rünnakul tegi Michigani söödukaitsja Mike Sainristil vaheltlõike ja viis palli vastase kaheksa jardi joonele. Corum jooksis taas palliga lõpualasse ja Michigan teenis 34:13 võidu.

Michigani mängujuht J.J. McCarthy jäi tagasihoidlikuks, kuid Michigan jooksis 303 jardi - Corum 134 ning Edwards 104. Wolverinesi kaitse tegi Washingtoni mängujuhi Michael Penixi elu väga raskeks ning viskaja lõpetas ühe touchdown'i ja kahe vaheltlõikega.

NCAA ajaloo võidukaima meeskonna Michigani jaoks oli see Ameerika jalgpallis 12. meistritiitel, ülikool võidutses viimati 1997. aastal. Meeskond võitis sel aastal kuus mängu ilma peatreener Jim Harbaugh'ta, kes sattus hooaja keskel petmisskandaali.

Tõenäoliselt lahkub Harbaugh järgmina aasta peatreeneri kohalt, sest tema teeneid soovivad mitmed NFL-i meeskonnad. Tema vend John on NFL-is Baltimore Ravensi peatreener, vennad kohtusid 2012. aastal ka Super Bowlis, kus John peale jäi. Ravens teenis sel hooajal AFC konverentsi esikoha, play-off mängud algavad pühapäeval.

Toimetaja: Kristjan Kallaste