Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Gauff kaitses Aucklandis kolmesetilise lahingu järel tiitlit

Coco Gauff
Coco Gauff Autor/allikas: SCANPIX/AP

Mullu Uus-Meremaal Aucklandis võidutsenud maailma kolmas reket Coco Gauff teenis pühapäeval teise aastat järjest turniirivõidu, kui alistas kaks ja pool tundi kestnud finaalis ukrainlanna Elina Svitolina (WTA 25.).

19-aastane Gauff alustas kohtumist hästi ning asus murdega 3:1 juhtima, kuid loovutas siis järgmised kaks geimi. Ameeriklanna võitis siis jälle kaks geimi järjest, kuid Svitolina viigistas taas ja sett läks seejärel lõppmängu, kus ukrainlanna kolmanda setipalliga 7:4 võidu vormistas.

Mullu USA lahtistel karjääri esimese slämmivõidu teeninud Gauff alustas teist setti murdega ning asus 2:0 juhtima, misjärel ta enam eduseisu ei loovutanud, vormistades samuti kolmanda setipalliga 6:3 võidu.

Otsustavas setis vahetasid naised ameeriklanna juhtimisel geimivõitusid kuni seisuni 4:3, mil Gauff taas Svitolina pallingu murdis ja siis 6:3 setivõiduga teist aastat järjest Aucklandis meistriks tuli.

Gauff lõi kolm ässa, kuid patustas see-eest seitsme topeltveaga. Svitolina ei löönud ühtki ässa, aga tegi kolm topeltviga. Ameeriklanna oli esimesel servil terav ning teenis punkti 72 protsendil võimalustest (Svitolina 58 protsenti), kuid ukrainlanna oli teisel servil punkti teenimisega natuke parem (49 vs 47 protsenti).

Toimetaja: Kristjan Kallaste