Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Prometei ühisliigas Tallinna Kalevile armu ei andnud

BC Prometei
BC Prometei Autor/allikas: Ken Mürk/ERR

Korvpalli Eesti-Läti liiga tiitlikaitsja Prometei teenis reede õhtul ülisuure võidu, kui alistas võõrsil Tallinna Kalevi 58 punktiga.

Eesti-Läti ühisliiga punane latern Tallinna Kalev pidas tugeva Prometei vastu umbes viis minutit, kuid Ukraina klubi tegi seisult seejärel 16:0 vahespurdi ning läks teisele veerandile 25:8 eduseisul. Poolajaks kasvas vahe juba 36-punktiliseks ning tiitlikaitsja võttis lõpuks Nord Spordihoones hiiglasliku 110:52 (25:8, 31:12, 24:21, 30:11) võidu.

Kuus mängijat jõudsid Prometei võidumängus kahekohalise punktisummani, üleplatsimees oli 15 punkti kogunud Ivan Tkatšenko, kes lisas veel viis lauapalli ja kolm resultatiivset söötu. Nii Ronald March, Tai Odiase kui Robert Gray Jr. panustasid 14 silma, Ondrej Balvin tegi kümne punkti ja 13 lauapalliga kaksikduubli.

Brandis Raley-Ross viskas Kalevi eest 15 punkti ja haaras kuus lauapalli, Toomas Raadik lisas omalt poolt veel 12 silma. Mark-Andreas Jaakson ja Eric Schmalz viskasid mõlemad kaheksa punkti, kuid kolm platsile pääsenud mängijat jäid nulli peale.

Nii Prometei kui Kalev/Cramo on 16-st mängust kogunud 15 võitu ning liigaliidrid kohtuvad laupäeval kell 19.00 Unibet Arenal. Mäng on pealtvaatajatele tasuta ja Kalev/Cramo sihib ühisliiga publikurekordit.

Toimetaja: Kristjan Kallaste