Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Soome hokinoored jõudsid kehvasti alanud MM-il poolfinaali

{{1704211860000 | amCalendar}}
Soome U-20 jäähokikoondis
Soome U-20 jäähokikoondis Autor/allikas: SCANPIX / EPA

Turniiri kahe kaotusega alustanud Soome U-20 jäähokimeeskond murdis omaealiste MM-turniiril poolfinaali, kuid favoriit Kanada piirdus veerandfinaaliga.

Soome koondis alustas Göteborgis peetaval turniiril alagrupis kaotustega Kanadale 2:5 ja Saksamaale 3:4. Seejärel alistati Läti 4:0 ja karistusvisete seeria järel ka võõrustaja Rootsi 5:4.

See tähendas Rootsi ja Kanada järel A-grupi teist kohta ja veerandfinaali Slovakkia vastu, kellest saadi teisipäeval jagu lisaajal 4:3 (0:1, 1:0, 2:2, 1:0).

Soome võinuks otsustada kohtumise saatuse ka normaalajal, sest Aleksanteri Kaskimäki tabamus 1.34 enne lõppu viis nad 3:2 juhtima, aga 44 sekundit enne sireeni Filip Mesar viigistas.

Lisaajal ei kulunud soomlastel võiduvärava viskamiseks aga kaua aega - juba 24. sekundil saatis Robert Rooba klubikaaslane Jere Lassila litri slovakkide puuri.

Üllatuslikult langes veerandfinaalis konkurentsist Kanada, kes jäi alla Tšehhile 2:3 (0:2, 2:0, 0:1).

Kanada oli alagrupis kaotanud Rootsile 0:2, kuid võitnud ülejäänud kolm kohtumist vähemalt kolmeväravalise eduga, sealhulgas Lätit lausa 10:0.

Tšehhi vastu jäädi aga avakolmandikul 0:2 taha ja kuigi teisel võrdsustati seis, siis Jakub Stancli värav vaid 11 sekundit enne lõppu tagas tšehhidele koha medalimängudel.

Kanada näol on tegemist selle vanuseklassi valitsejaga, kes võitnud viimasest üheksast U-20 MM-turniirist viis, sealjuures kaks eelmist. Poolfinaalist jäädi välja aga alles kolmandat korda viimase veerandsajandi jooksul.

A-alagrupi võitnud Rootsi asus Šveitsi vastu kahe väravaga juhtima, aga šveitslased jõudsid viimasel kolmandikul viigini. Lisaaja kuuendal minutil realiseeris Axel Sandin-Pellikka aga arvulise ülekaalu ja saatis Rootsi tulemusega 3:2 (2:0, 0:1, 0:1, 1:0) nelja hulka.

Kõige lihtsamaks kujunes Ameerika Ühendriikide veerandfinaal - Läti alistati skooriga 7:2 (3:1, 3:0, 1:1). Gabe Perreault panustas võitjate esitusse kahe värava ja ühe tulemusliku sööduga.

Poolfinaalides kohtuvad USA - Soome ja Rootsi - Tšehhi.