Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Kotsar ja Baskonia said Euroliigas teise järjestikuse kaotuse

Maik-Kalev Kotsar
Maik-Kalev Kotsar Autor/allikas: SCANPIX/ZUMAPRESS.com

Korvpalli Euroliigas pidi Eesti koondislaste Maik-Kalev Kotsari ja Sander Raieste koduklubi Baskonia teist mängu järjest tunnistama vastaste paremust, kui teisipäeval jäädi võõrsil 81:89 alla Tel Avivi Maccabile.

Belgradis toimunud kohtumises võitis Baskonia avapoolaja kahe punktiga, alustas viimast perioodi minimaalses kaotusseisus ning jõudis Markus Howardi tabavate vabavisete järel 3.44 enne mängu lõppu kahe punkti kaugusele, seisuni 79:81. Järgmise kolme minutiga tegi Maccabi aga 8:0 vahespurdi ja kallutas mängu lõpu enda kasuks.

Kotsar pääses teisipäevases mängus väljakule pea 21 minutiks ja kogus selle ajaga kuus punkti (visked väljakult 2/3, vabavisked 2/2), ühe ründelaua, kaks resultatiivset söötu ja kaks pallikaotust. Raieste platsile ei saanud, 11 kaugviskest viis tabanud Howard tõi Baskoniale lõpuks 19 punkti. Tadas Sederkerskis jõudis 15 punkti ja 11 lauapalliga kaksikduublini, Vanja Marinkovic lisas 16 punkti.

Kaks järjestikust kaotust saanud Baskonia on kaheksa võidu ja seitsme kaotusega tabelis kaheksandal kohal, Maccabi (9-6) on nüüd neljas. Neljanda järjestikuse võidu teenis tabeliliider Madridi Real (14-1), kes oli 72:58 üle Crvena zvezdast, Mario Hezonja tõi võitjatele 17 punkti ja kümme lauapalli ning vanameister Miloš Teodosic viskas kodumeeskonna kasuks 14 punkti.

Üllatustulemuse eest hoolitses teisipäeval Berliini Alba (3-12), kes suutis koduväljakul alistada Barcelona (10-5) 74:70. Viis meest viskasid Alba kasuks kahekohalise punktisumma, neist enim, 13, kogunes Matt Thomase arvele. Nicolas Laprovittola oli Barcelona resultatiivseim 15 punktiga.