Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Nuggets sai hiilgavast Doncicist ja Dallasest jagu, Clippers taas võidukas

Luka Doncic ja Nikola Jokic (palliga)
Luka Doncic ja Nikola Jokic (palliga) Autor/allikas: SCANPIX/USA TODAY Sports via Reuters Con

Korvpalliliigas NBA läksid ööl vastu teisipäeva vastamisi Euroopa superstaaride juhitavad Denver Nuggets ja Dallas Mavericks, aga tiitlikaitsja Nuggets teenis Doncici järjekordsest heast esitusest hoolimata kodupubliku ees kindla võidu.

Nuggets asus mängutempot kontrollima juba varakult, kuid ei suutnud avaveerandil suurt edu kasvatada. Teisel veerandil pääsesid nad paar korda kümnega juhtima, kuid Luka Doncic hoidis Dallast veel mängus. Poolajale mindi Nuggetsi 68:59 eduseisul.

Kolmandal veerandil läks aga Nuggets eest ära ning saavutas otsustava veerandi eel 18-punktilise edu, mis kasvas ühel hetkel neljandal veerandil 36 punktile. Kohtumise lõpuks jäi tabloole kodumeeskonna 130:104 (28:20, 40:39, 30:21, 32:24) võit.

Sloveenia täht Luka Doncic viskas 38 punkti, haaras 11 lauapalli ja jagas kaheksa resultatiivset söötu. Paraku talle väga palju abi ei pakutud, Dante Exum oli ainus Mavericksi mängumees, kes veel kahekohalise punktisummani jõudis.

Säärelihase vigastusest taastunud Denveri tagamees Jamal Murray tabas kõik enda neli kaugviset ja lõpetas kohtumise 22 punktiga. Aaron Gordon lisas omalt poolt veel 21 silma, Nikola Jokic oli lähedal kolmikduublile, kui viskas kaheksa punkti, haaras üheksa lauda ning jagas seitse söötu.

Los Angeles Clippers pikendas enda võiduseeria kaheksale mängule, kui alistas võõrsil Indiana Pacersi 151:127 (37:38, 40:28, 37:28, 37:33). Tegemist on Clippersi kaheksanda järjestikuse võiduga, viimati tundis klubi kaotusvalu 1. detsembril.

Sel hooajal klubiga liitunud James Harden skooris 35 punkti, millest 21 tulid otsustaval veerandil. Kawhi Leonard ja Paul George lisasid vastavalt 28 ja 27 punkti, keskmängija Ivica Zubac tegi 18 punkti ja 16 lauapalliga suure kaksikduubli.

Äsja hooajasisesel karikaturniiril võidutsenud Los Angeles Lakers tähistas mängu eel kodupublikuga ajaloolist võitu, kuid pidi siiski New York Knicksi 114:109 (35:27, 22:31, 33:22, 24:29) paremust tunnistama. Lakers on pärast turniirivõitu kaotanud neljast mängust kolm.

Knicksi tagamängija Jalen Brunson lõpetas mängu 29 punktiga, Julius Randle panustas 27 punkti ja 14 lauapalliga. Anthony Davis viskas kaotajate eest 32 punkti ning haaras 14 lauapalli ning LeBron James sai hakkama kolmikduubliga, kui viskas 25 silma, haaras 11 lauda ja jagas 11 korvisöötu.