Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Baskonia pidi võõrsil Barcelona kindlat paremust tunnistama

Maik-Kalev Kotsar (palliga)
Maik-Kalev Kotsar (palliga) Autor/allikas: SCANPIX/ZUMAPRESS.com

Maik-Kalev Kotsari ja Sander Raieste koduklubi Baskonia alustas võõrsil Barcelona vastu hästi, kuid pidi kohtumise lõpuks 20-kordse Hispaania meistri 82:62 paremust tunnistama.

Baskonia alustas kohtumist 11:3 spurdiga, kuid läks teisele veerandile vastu kahepunktilise eduseisuga. Teisel veerandil haaras Barcelona ohjadest ning saavutas kahel korral kümnepunktilise edu, kuid Baskonia lihvis selle poolajaks neljale punktile.

Kolmandal veerandi lõpuks jõudis Barcelona 12-punktilise eduseisuni, mis paisus otsustaval veerandil ühel hetkel 30 punktile. Kohtumise lõpuks jäi tabloole kodumeeskonna 82:62 (17:19, 20:14, 19:11, 26:18) võit.

Maik-Kalev Kotsar veetis väljakul ligi 20 minutit, mille jooksul skooris seitse punkti ja haaras kuus lauda. Sander Raieste pääses platsile pea viieks minutiks, kuid tema protokoll jäi tühjaks. Üleväljamees oli 24 silma skoorinud Markus Howard, kuid ükski teine Baskonia mees üle 11 punkti ei visanud.

Barcelona eest panustasid nii Willy Hernangomez kui Jabari Parker 14 punktiga, leedulane Rokas Jokubaitis lisas omalt poolt veel 12 silma.

Baskonia jätkab Hispaania kõrgliigas seitsmendal tabelireal, olles võitnud kaheksa mängu ning kaotanud seitse. Liigatabeli tipus on 13 võidu ja ühe kaotusega Madridi Real, kellele järgnevad Unicaja ja Barcelona.

Baskonia järgmine mäng on 30. detsembril, kui minnakse külla Gironale.

Toimetaja: Kristjan Kallaste