Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Lips ja Balkan vajasid koduväljakul võiduks lisaaega

Karl-Johan Lips
Karl-Johan Lips Autor/allikas: FIBA

Eesti korvpalluri Karl Johan Lipsi koduklubi Balkan ning Šumen pidasid pühapäeva õhtul Bulgaaria kõrgliigas maha pingelise kohtumise, milles tuli lisaaja järel võitjaks eestlase koduklubi.

Võõrsil mänginud Balkan jäi avaveerandil kaheksapunktilisse kaotusseisu, kuid poolajale mindi 45:45 viigiseisul. Kolmas veerand möödus tasavägiselt, aga Šumen sai neljandal veerandil kuuega juhtima. Balkan oli veel pool minutit enne kohtumise lõppu kolmega maas, kuid Dimitar Dimitrovi kaugvise viis kohtumise 86:86 viigiseisul lisaajale.

Lisaajal asus Balkan Lipsi tabavuse järel viiega juhtima, kuid lubas vastase poolteist minutit enne mängu lõppu punkti kaugusele. Balkan lõpetas aga kohtumise veel ühe 5:0 spurdiga ning teenis lõpuks raske 96:90 (17:22, 28:23, 23:24, 18:17, 10:4) võidu.

Lips veetis platsil natuke üle 29 minuti ning sai hakkama soliidse partiiga: eestlase arvele jäi 12 punkti, seitse lauapalli ning viis korvisöötu. Balkani resultatiivseim oli 23 silma visanud Mikey Dixon. Šumeni eest jõudsid neli mängijat kahekohalise punktisummani, üleplatsimees oli Wilfried Likayi, kes viskas 28 punkti.

Balkan tõusis pühapäevase võiduga liigatabelis neljandale reale, olles võitnud enda 12-st kohtumisest seitse. Liigatabeli tipus jätkab ainsa kaotuseta Tšernomorets, teine on Sofia CSKA ning Balkani ees on veel Rilski Sportist.

Toimetaja: Kristjan Kallaste