Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Raskest seisust välja roninud Norra jõudis taas MM-finaali

Norra naiste käsipallikoondis
Norra naiste käsipallikoondis Autor/allikas: SCANPIX/AFP

Käsipalli naiste maailmameistrivõistlustel selgusid reedel finalistid. Valitsev maailmameister Norra sai dramaatilise 29:28 võidu Taani üle, teises poolfinaalis seljatas Prantsusmaa 37:28 tulemusega Rootsi.

Kohe mängu alguses 1:5 kaotusseisu jäänud Norra oli tagaajaja rollis terve avapoolaja, mis kaotati 9:14. Norra läks esimest korda juhtima alles 56 sekundit enne normaalaja lõppu, kuid Taanil õnnestus seis viigistada kolm sekundit enne lõpuvilet, kui karistusviskel oli täpne Kristina Jörgensen.

Lisaajal võttis ohjad enda kätte Henny Reistad, kes viskas kõik kuus Norra väravat, tagades tiitlikaitsjale 29:28 võidu ja koha pühapäevases finaalis. Reistad viskas võitjate parimana 15 väravat (17 pealeviset), Taani poolelt vastas Jörgensen seitsme tabamusega.

Prantsusmaa asus teises poolfinaalis Rootsi vastu kiirelt 13:3 juhtima ja poolajaks seisis tablool 19:11. Ehkki teine poolaeg kulges pisut tasavägisemalt, suutis Prantsusmaa eduseisu kuue-seitsme värava peal hoida ja lõpuks võtta võidu numbritega 37:28. Tamara Horacek viskas Prantsusmaa parimana üheksa ja Nathalie Hagman Rootsi edukaimana viis väravat.

Norra ja Prantsusmaa kohtuvad finaalis teist MM-i järjest. Kaks aastat tagasi Hispaanias peetud MM-turniiril sai Norra otsustavas mängus 29:22 võidu.

Toimetaja: Henrik Laever