X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Pariisi olümpiamängude korraldajatele valmistavad peavalu liivakastid

Naiste kolmikhüppe valitsev olümpiavõitja Yulimar Rojas.
Naiste kolmikhüppe valitsev olümpiavõitja Yulimar Rojas. Autor/allikas: SCANPIX/AP

Pariisi olümpiamängude korraldajad seisavad pisut enam kui seitse kuud enne mängude algust silmitsi mitme väljakutsega.

Ajaleht The Times kirjutab, et praeguse seisuga ei ole olümpiamängude korraldajatel võimalik Stade de France'i staadionile mahutada liivakaste, mis vastaksid rahvusvahelise kergejõustikuliidu (WA) poolt nõutavatele kriteeriumitele.

WA nõuab, et staadionil oleks vähemalt kaks liivakasti. Mõlema kasti laius peab olema vähemalt 2,75 m ja maksimaalselt 3 m. Lisaks peab stardijoone ja liivakasti vaheline kaugus olema vähemalt 21 m ning kolmikhüppes kasutatav hüppelaud peab olema liivakastist vähemalt 13 m kaugusel.

Ruumipuuduse tõttu mahub hetkel Stade de France'ile üks WA kriteeriumitele vastav liivakast, kuid ainult ühe liivakasti kasutamine tooks kaasa olulisi muudatusi kergejõustikuvõistluste ajakavas.

Lisaks liivakastidele seisavad olümpiamängude korraldajad silmitsi veel ka teiste väljakutsetega. Novembris teatas Pariisi linnapea Anne Hidalgo, et linna transpordisüsteem ei ole olümpiamängudeks piisavalt heas seisus. Transpordiminister Clement Beaune tunnistas probleeme, kuid seepeale süüdistas linnapead "poliitilises reetimises".

Rahulolematust suurendas Pariisi piirkonna president Valérie Pécresse, kes teatas, et olümpiamängude ajal metroopiletite hinnad kahekordistuvad. Pariisi linnavalitsus nõuab nüüd otsuse ülevaatamist.

Korraldajatele tõi pisut leevendust Prantuse Polüneesia president Moetai Brotherson, kes ütles pühapäeval AFP-le, et kohtumisel keskkonnaühendustega jõuti lahenduseni, mis võimaldab olümpiamängude surfivõistlusi siiski korraldada Tahiti saarel Teahupo'o's. Teema tõusis päevakorda eelmisel nädalal, kui selgus, et Tahitil tehtud ettevalmistööde käigus tekitati suurt keskkonnakahju.

Pariisi olümpiamängud algavad 26. juulil ning lõppevad 11. augustil.

Toimetaja: Henrik Laever

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: