Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Kläbo sai hooaja avavõidu, Ribom kordas kahe nädala tagust edu

{{1702130700000 | amCalendar}}
Johannes Hosflöt Kläbo
Johannes Hosflöt Kläbo Autor/allikas: SCANPIX / TT NEWS AGENCY

Murdmaasuusatamise maailma karika etapil Östersundis võitis meeste individuaalse klassikatehnikasprindi norralane Johannes Hosflöt Kläbo ja naistest oli parim rootslanna Emma Ribom.

Eelmisel nädalavahetusel Gällivare MK-etapi vahele jäänud Kläbo näitas parimat aega juba kvalifikatsioonis ja jõudis välja finaali, kus teenis kindla esikoha ajaga 3.12,06.

"See oli väga lõbus finaal," sõnas Kläbo finišis. "Enne tänast olin pisut närviline, sest see on raske rada - palju kurve ja allamäge sõitu -, aga mul olid väga head suusad ja lõpuks hakkan vormi jõudma, nii et olen tagasi. Ma lihtsalt naudin oma praegust enesetunnet."

Kaasmaalane Erik Valnes kaotas talle tervelt 3,35 sekundiga ja kolmanda koha teenis ameeriklane James Schoonmaker (+4,80), kes polnud seni MK-sarjas finaaligi pääsenud ehk saanud kõrgemat kohta kui seitsmes.

"See oli imeline," lausus Schoonmaker. "Lihtsalt suurepärane päev meie tiimile ja olen superõnnelik. Kuidagi olin alguses esiotsa lähedal ja lihtsalt tahtsin seda saavutada, võtta riski ja näha, kuidas välja kukub. Olen tõeliselt õnnelik, et see töötas."

Östersundis võistlesid finaalis veel ameeriklane Ben Ogden (+7,06) ning norralased Haavard Solaas Taugboel (+12,00) ja Even Northug (+18,78).

Naistest oli parim sama distsipliini ka Rukal võitnud Ribom (3.38,88), kellele kaotasid vähem kui sekundiga norralanna Kristine Stavaas Skistad (+0,60) ja rootslanna Linn Svahn (+0,81).

Kuue hulka mahtusid ka ameeriklannad Rosie Brennan (+2,04) ja Jessie Diggins (+3,44) ning rootslanna Moa Lindgren (+18,85).

Eesti suusatajad piirdusid kvalifikatsiooniga.

Pühapäeval on Östersundis kavas meeste ja naiste 10 km eraldistardist vabatehnikasõidud.