X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Haanja sai IBU-lt rahvusvaheliste võistluste korraldamiseks B-litsentsi

Juri Gotmans (vasakult), Hillar Zahkna, Anti Saarepuu ja Priit Narusk Haanja lasketiirus
Juri Gotmans (vasakult), Hillar Zahkna, Anti Saarepuu ja Priit Narusk Haanja lasketiirus Autor/allikas: ELSF

Rahvusvaheline Laskesuusatamise Liit (IBU) omistas Haanja puhke- ja spordikeskusele võistluskeskuse B-litsentsi, millega on võimalik korraldada rahvusvahelisi laskesuusatamise võistluseid.

Tegemist pole esimese korraga, kui Haanjal on võimalus korraldada B-litsentsi nõudvaid rahvusvahelisi laskesuusatamise võistluseid. Haanja puhke- ja spordikeskusel oli aastatel 2009–2017 laskesuusatamise B-litsents, kuid seoses nõuete muutmisega pidi vahepeal ellu viima mitmeid täiendusi lasketiirus ja suusaradadel, et taas vastata litsentseerimise nõuetele.

Aastatel 2018–2022 uuendati lasketiiru märklaudade süsteemid, korrastati kaitsevallid, laiendati stardi- ja finišiala ning tehti muudatusi suusaradadel. "Vajalike tegevuste elluviimiseks saadi toetust Euroopa Liidu regionaalarengu fondi piirkondliku konkurentsivõime tugevdamise programmist, LEADER programmist, Rõuge ja Võru vallast ning Võru linnast. Väga suure panuse on andnud ka kümned ja kümned vabatahtlikud," ütles Haanja võistluste korralduskomitee esimees Juri Gotmans. "Võru Biathlon tänab kõiki, kes litsentsi taotlemiseks oma panuse andsid."

Uuendatud B-litsents võimaldab Haanja võistluskeskusel läbi viia rahvusvahelisi laskesuusatamise võistlusi nagu IBU karikasari ja IBU juunioride karikasari. MTÜ Võru Biathlon soovib koostöös Eesti Laskesuusatamise Föderatsiooniga esitada taotluse IBU karikaetapi või IBU juunioride karikaetapi läbiviimiseks aastal 2028 või 2029.

Toimetaja: Maarja Värv

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: