Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Kotsari silmapaistev esitus vedas Baskonia võiduni

Maik-Kalev Kotsar.
Maik-Kalev Kotsar. Autor/allikas: Baskonia/X

Eesti korvpallurite Maik-Kalev Kotsari ja Sander Raieste koduklubi Baskonia alistas Euroliiga 12. voorus kodusaalis Istanbuli Fenerbahce 80:79 (10:18, 28:19, 19:18, 23:24).

Teisel veerandil korraks 15 punktiga maha jäänud Baskonia võitles vaheajaks välja 38:37 eduseisu. Kolmas veerandaeg möödus punkt-punkti heitluses, kuni veerandaja lõpu poole sai Baskonia kätte viiepunktilise edu 57:52.

Otsustaval veerandil hoidis kodumeeskond mõnepunktilist eduseisu pikalt enda käes. Fenerbahce sai poolteist minutit enne lõppu juhtima, kuid kohtumise viimastel sekunditel tõi kastanid tulest välja Markus Howard, kes lisaks kaugviskele tabas ka vea eest teenitud vabaviske, vormistades Baskoniale 80:79 võidu.

Howard kogus võitjate parimana 28 punkti. Parim efektiivsusnäitaja (24) kuulus aga Maik-Kalev Kotsarile. Ligi 29 minutit rassinud tsenter viskas 15 punkti (kahesed 6/8, vabavisked 3/4), hankis 10 lauapalli, jagas neli resultatiivset söötu, tegi ühe vaheltlõike ja blokeeris ühe pealeviske. Kotsari arvele jäi ka kaks pallikaotust ja kaks isiklikku viga. Sander Raieste mänguaega ei teeninud.

"Nagu ma juba enne mängu ütlesin, tänane kohtumine pidi olema võimalikult füüsiline. See oli meie võidu võti. Kaitses olime agressiivsed ja rünnakul täpsed. Lõpuks otsustas kõik viimane vise," rääkis Kotsar pärast mängu.

Fenerbahce edukaim oli neli kaugviset tabanud Nigel Hayes-Davis 19 punktiga. Marko Guduric lisas 14 ja Johnathan Motley 11 silma.

Baskonia (7-5) tõusis turniiritabelis viiendaks. Fenerbahce (6-6) asub 10. real. Reedel läheb Baskonia vastamisi Belgradi Crvena Zvezdaga (4-8).