X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Meistriliigas tähistasid võite Serviti ja Tapa

Serviti kasuks kuus väravat visanud Jürgen Rooba.
Serviti kasuks kuus väravat visanud Jürgen Rooba. Autor/allikas: Laura Plakso/Eesti Käsipalliliit

Käsipalli karikavõistluste finaalturniiri eel toimus kolmapäeval meistriliigas kaks kohtumist. Võidud viisid koju Põlva Serviti ja SK Tapa.

Pealinnas madistasid omavahel tabeli kaks viimast HC Tallinn ja SK Tapa. Mängu algus oli tasavägine – 6. minutiks oli seis vaid 2:2 ja 10. minutiks 5:5.

Külalisvõistkond Tapa hakkas tõusma 13. minutil, kui Endrik Jaanis viskas seisuks 7:6. Talle järgnes Ilja Kosmirak, kes viskas kaks järjestikust väravat. Matši 20. minutiks oli seis 12:9 Tapale. 24. minutil viskas Tallinna Kert Liinat seisuks 14:11. Koos Otto Karl Kondi ja Danil Gumianovi väravatega oli Tallinn 26. minutil ühe värava kaugusel viigist, seisuga 14:13. Tapa lipsas spurdiga siiski eest ja võitis esimese poolaja 19:14.

Teisel poolajal Tapa armu ei andnud ja kogus väravaid aina juurde. 40. minutiks oli seis 25:18. Tallinna kaotusseisu raskendas punane kaart Volodõmõr Stšerbanile. Keret Kippari ja Danil Gumianovi väravad tõid küll võõrustaja 22:26 lähemale, kuid Tapa poolelt suurendas vahemaad Marcus Rättel. 50. minuti täitudes näitas tabloo numbreid 30:24, mis rääkisid Tapa kasuks. Shcherbani punane kaart ei jäänud Tallinnale viimaseks – ka Liinat ja Gumianov teenisid punased, kuid alles mängu 60. minutil. Kohtumisele pandi punkt seisuga 36:27 Tapale.

Võitjate eest viskas enim väravaid Marcus Rättel, kelle nimele jäi 10 väravat. Ilja Kosmirak viskas üheksa väravat. Tallinna resultatiivseim oli Kert Liinat seitsme tabamusega.

Peagi saabuvaks karikavõistluste finaalturniiriks valmistuv Põlva Serviti vajas seitset minutit, et HC Kehra/Horizon Pulp&Paperist kolme väravaga mööda tuhiseda. 10. minutiks oli seis Hendrik Varuli tabamusest 10:5. Kuus minutit hiljem oli kodumeeskond Serviti kogunud viis lisaväravat, Kehra aga kaks.

Serviti hoog ei vaibunud ja 10 minutit enne esimese poolaja lõppu oli Põlva klubi kahekordselt ees, skooriks 16:8. 27. minutil tõi Sander Sarapuu Servitile 20. värava. Minut hiljem viskas Kehra pallur Kristofer Liedemann värava, tuues võistkonna väravaarve 10 värava peale. Esimese poolaja võitis Serviti tulemusega 23:11.

Teine poolaeg jätkus Serviti juhtimisel. Meeskonna 30. värava viskas 41. minutil Jürgen Rooba. Ka ülejäänud minutid rahulikust matšist möödusid üllatusteta: 50. minutiks oli skoor 36:19 ja lõpuvile kõlades 41:26 Servitile.

Serviti resultatiivseim mängija oli Jürgen Rooba kuue väravaga. Kehra ridadest viskas kuus väravat Kristofer Liedemann.

Toimetaja: Henrik Laever