Eesti kurlingupaar tuli kõrgetasemelisel MK-etapil kolmandaks

Eesti kurlingu esipaar Marie Kaldvee ja Harri Lill tuli Šotimaal toimunud kõrgetasemelisel MK-etapil kolmandaks.
Nädalavahetusel Šotimaal Stirlingus toimunud segapaariskurlingu MK-etapp oli selle aasta tugevaim Euroopas toimunud rahvusvahelistest turniiridest.
MK-etapil võisteldi neljas alagrupis, kus mängiti neli mängu. Kaldvee ja Lill lõpetasid alagrupi mängud puhaste paberitega, alistades kõik vastased ning tagades endale pääsu otse veerandfinaali. Veerandfinaalis võitsid eestlased Šotimaa kurlingupaari Aitkien - Hardie tulemusega 10:7.
Poolfinaalis pidi paraku Eesti kurlingupaar tunnistama Norra segapaari Rønning - Brænden paremust tulemusega 7:11 ja eestlaste tulemuseks on sel korral kolmas koht.
Eesti kurlingu esipaari võistluskalendris on sel hooajal mitmed Euroopa MK-etapid ja Kanadas toimuv Grand Slami turniir. Kaldvee ja Lille hooaja eesmärk on jõuda Kanadas järgmise aasta aprillis toimuvatele segapaaride maailmameistrivõistlustele, kus jagatakse esimesi olümpiapunkte. MM-ile pääsemiseks tuleb Kaldvee ja Lillel esmalt võita veebruaris toimuvad Eesti meistrivõistlused.
Marie Kaldvee ja Harri Lill treenivad hetkel Soome tipptreeneri Tomi Rantamäki juhendamisel.
Toimetaja: Siim Boikov