Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Kullamäe ja Bilbao alistasid Euroliiga võistkonna

Kristian Kullamäe
Kristian Kullamäe Autor/allikas: FIBA

Eesti korvpallikoondislase Kristian Kullamäe klubi Bilbao alistas Hispaania kõrgliiga 12. voorus võõrsil Valencia 85:79 (19:17, 24:22, 17:20, 25:20) ja lõpetas pika kaotusteseeria.

Bilbao asus Euroliiga võistkonna vastu kiirelt 9:0 juhtima ja oli ees praktiliselt terve kohtumise, kuigi viimasel perioodil jõudis kodumeeskond korraks ka 65:65 viigini. Seepeale vastas Bilbao 7:0 spurdiga, juhtis ka 75:65 ja 83:73 ning võitis 85:79.

Tosin minutit mänginud Kullamäe kasutas aega hästi, sest tõi omadele üheksa punkti (kahesed 2/2, kolmesed 1/2, vabavisked 2/2). Lisaks võttis ta kaks lauapalli, andis ühe resultatiivse söödu, kaotas korra palli ja tegi kolm viga.

Võitjate paremad olid Melwin Pantzar 23 ja Sacha Killey-Jones 16 punktiga. Valenciale tõi ääremängija Brandon Davies 18 silma.

Bilbao meeskonnale oli võit suureks kergenduseks, sest meeskond oli kaotanud eelnevalt lausa kuus Hispaania kõrgliiga kohtumist järjest. Nüüd jätkatakse hooaega viie võidu ja seitsme kaotusega.

Maik-Kalev Kotsari ja Sander Raieste klubi Baskonia kaotas aga võõrsil Badalona Joventutile 72:77 (22:19, 16:18, 16:24, 18:16).

Kotsar viskas 13 minutiga kaheksa punkti (kahesed 3/5, vabavisked 2/2), võttis kaks lauapalli, pani ühe kulbi, kaotas korra palli ja tegi kaks viga. Tema pluss-miinus reiting (-13) oli aga meeskonna kehvim. Raieste mängis pea seitse minutit, võttis ühe lauapalli ja kaotas korra palli.

Baskonia paremad olid Chima Moneke 17, Matt Costello 14 ja Tadas Sedekerskis 11 punktiga. Võitjate vägesid vedas 20 silma kogunud Andrew Andrews.

Nii Baskonial kui ka Badalona klubil on kirjas kuus võitu ja kuus kaotust.

Artur Konontšuki meeskond Granada jäi võõrsil alla Barcelonale 69:80 (15:11, 16:24, 23:19, 15:26).

Pea kümme minutit mänginud eestlane viskas kolm punkti (kolmesed 1/2), kaotas korra palli ja tegi ühe vea. Kwan Cheatham oli 17 punktiga Granada resultatiivseim, Rokas Jokubaitis tõi võitjatele 20 silma.

Kui Barcelona on üheksa võidu ja kolme kaotusega tabelis kolmas, siis Granada kolme võiduga ja üheksa kaotusega tagantpoolt kolmas ehk 16.

Hispaania kõrgliigat juhib 12. vooru järel 11 võitu kogunud Madridi Real. Barcelona kõrval on üheksa võitu koos ka Malaga Unicajal.