Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Põnevusmängude õhtu Inglismaal: Liverpool sai raske võidu, City viigistas

Trent Alexander-Arnold
Trent Alexander-Arnold Autor/allikas: SCANPIX/ZUMAPRESS.com

Inglismaa jalgpalli kõrgliigas löödi pühapäeval toimunud viies mängus kokku 24 väravat. Liverpool tuli Fulhami vastu mängu lõpus välja kaotusseisust ja võitis 4:3, Manchester City viigistas 3:3 Tottenhamiga.

Liverpool läks koduväljakul juhtima 20. minutil, kui Trent Alexander-Arnoldi kaunis karistuslöök põrkas latist vastu Fulhami väravavahi Bernd Leno selga ja sealt võrku. Vaid neli minutit hiljem tõi endine Liverpooli mängija Harry Wilson tabloole viigi, aga 38. minutil viis maailmameister Alexis Mac Allister suurepärase kauglöögiga kodumeeskonna taas ette.

Fulham viigistas taas, kui Kenny Tete tegi avapoolaja kolmandal lisaminutil seisuks 2:2 ning 80. minutil viis Bobby De Cordova-Reid juba Fulhami 3:2 ette. Liverpool suutis kodupubliku joovastuseks siiski kolm punkti endale jätta: Wataru Endo viigistas 87. minutil ning sisuliselt järgmisel rünnakul tõi Alexander-Arnoldi täpne löök võõrustajatele 4:3 võidu.

Väravasadu pakuti ka Manchesteris, kus tiitlikaitsja City pidi Tottenhami vastu leppima 3:3 viigiga. Son Heung-Min viis sooloväravaga Tottenhmi juba kuuendal minutil juhtima, aga vaid kolm minutit hiljem saatis Lõuna-Korea täht Julian Alvareze karistuslöögi õnnetu puutega oma väravasse.

31. minutil harutas City osava tiimirünnakuga Tottenhami kaitseliini lahti ja otsustava puute tegi Phil Foden, 2:2 viigi tõi 69. minutil ilusa löögiga tabloole Giovani Lo Celso. 81. minutil võitles City Tottenhami väljakupoolel palli endale, Erling Haaland leidis karistusalas madala sööduga Jack Grealishi ning Inglismaa koondislane viis kodumeeskonna taas juhtima, aga Dejan Kulusevski pealöök 90. minutil päästis Tottenhamile ikkagi viigipunkti.

Päris mängu lõpus juhtus veel üks vastuoluline intsident, kui keskväljakul tehti Erling Haalandi vastu viga, aga kuna norralane suutis palli säilitada, lubas peakohtunik Simon Hooper mängul jätkuda. Haalandi pikk sööt vabastas seejärel Grealishi, kes läks sisuliselt üks-üks olukorda, aga Hooper peatas siis ikkagi mängu ja andis Cityle keskjoone juurest karistuslöögi. Vihaselt protesteerinud Haaland sai olukorra eest kollase kaardi.

Chelsea alistas Enzo Fernandeze kahe värava toel 3:2 Brightoni, Bournemouth ja Aston Villa viigistasid 2:2 ning West Ham ja Crystal Palace 1:1.

Tabeliliidrina jätkab kolm järjestikust võitu noppinud Arsenal 33 punktiga, Liverpoolil on 31 ja kolm viimast mängu viiki leppinud Cityl 30 punkti.