Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Mistra alustas käsipalli Balti mere liigat napi võiduga

Karmen Vaiksaar
Karmen Vaiksaar Autor/allikas: Joonas Kuuskla/Baltic Sea League

Reedel Raasikul alanud naiste käsipalli Balti mere liiga avamängus alistas võõrustaja Mistra Läti klubi REIR/Dobele 33:32 (14:15).

Kaheksandaks minutiks juhtis Mistra Annabel Aaviku värava järel 7:3; 14. minutil, mil skooris Anete Vare, juhtis Mistra veel kolme väravaga, ent seejärel hakkas Dobele klubi vahemaad tasa tegema. Nõnda oli 17. minutiks seis 9:9. Kuni 23. minutini oli seis viigis või oli Eesti naiskond ühe väravaga taga.

Karmen Vaiksaare värav viis koduvõistkonna jälle juhtima ja paar minutit hiljem oli seisuks 14:11, kui värava viskas Laura Kärner Pärast seda jäi Mistra realiseerimisega hätta ja Dobele ronis taas järele. 29. minuti viimastel sekunditel läkski vastane 15:14 juhtima.

Teise poolaja esimesel poolel nägi Mistra naiskond vaeva, et kaotusseisust välja tulla. See hetk saabus 40. minuti eel, kui Vaiksaar realiseeris karistusviske ning vähem kui minut hiljem viis Jennifer Mednikova võõrustajad üle pika aja taas juhtima. Tasavägise mängu lõpus tõi Mistrale võidu Merili Heinla tabav vise viimasel minutil.

Mistra naiskonna resultatiivseimad mängijad olid Karmen Vaiksaar kaheksa ja Anete Vare ning Jennifer Mednikova kuue väravaga. REIR/Dobele resultatiivseimaks oli Linda Kanepe üheksa tabamusega

"Tiimitöö ja kiirus olid meie edu võtmeteks. Järgnevates mängudes tuleb meil vähem palli pudistada ja rohkem rääkida," sõnas Mistra parimaks mängijaks valitud Mednikova.

Mistra kohtub laupäeval Kaunase Žalgirisega ning võõrustab pühapäeval Läti klubi SK Latgolsi.