Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Liverpool tagas koha 16 parema seas

Mohamed Salah
Mohamed Salah Autor/allikas: SCANPIX/Reuters

Jalgpalli Euroopa liiga viiendas voorus alistas Liverpool koduväljakul 4:0 Linzi LASK-i ja kindlustas sellega edasipääsu sõelmängudele.

Liverpool otsustas sisuliselt mängu saatuse esimese veerandtunniga, kui paariminutilise vahega lõid väravad Luis Diaz ja Cody Gakpo. Teise poolaja alguses vilistas peakohtunik Liverpooli kasuks penalti, mille realiseeris Mohamed Salah. Tegemist oli egiptlase 199. väravaga Liverpooli särgis. Teisel üleminutil vormistas lõppseisu Gakpo teine tabamus.

Liverpool kindlustas E-alagrupis üks voor enne lõppu esikoha (12 p). Neile järgnevad Toulouse (8 p), Royale Union SG (5 p) ja LASK (3 p).

Lisaks Liverpoolile jõudsid järgmisesse ringi veel ka West Ham United, Brighton & Hove Albion ja Marseille. West Ham seljatas võõrsil serblaste TSC 1:0, võiduvärava lõi Tomaš Soucek minut enne normaalaja lõppu. West Ham jagab A-alagrupis esikohta Freiburgiga, mõlemal on kirjas 12 punkti. Kolmas on Olympiakos (4 p) ja neljas TSC (1 p).

Marseille ja Amsterdami Ajax pidasid B-alagrupis maha tõelise trilleri, mis lõppes Prantsusmaa klubi 4:3 võiduga. Võitjate eest oli kolmel korral täpne Pierre Emerick Aubameyang. Samas alagrupis alistas Brighton võõrsil Ateena AEK 1:0. Kohtumise ainsa värava sepistas 55. minutil Joao Pedro.

Marseille ja Brighton on kogunud vastavalt 11 ja 10 punkti. AEK-l on neli ja Ajaxil kaks punkti.